במטרה למנוע בזבוז קולות – נתניהו פועל לשינוי מערך הרשימות בימין

רה"מ פועל שבבחירות הקרובות ייכנסו הקולות של עוצמה יהודית במטרה להתמודד עם מגמת היחלשות הגוש שבבחירות בסיבוב הראשון עמד על 60 מנדטים ובמועד ב' על 55 מנדטים. לא צפויים איחודים בגוש המרכז-שמאל

ראש הממשלה בנימין נתניהו פועל בניסיון לבלום את השחיקה המתמדת בגודלו של גוש הימין לקראת הבחירות הקרבות. בבחירות באפריל עמד הגוש על 60 מנדטים ובספטמבר על 55 מנדטים. לפי הסקרים שמתפרסמים בשבועות האחרונים, המספר אף מוסיף לרדת.

הערב דווח ב'חדשות 13' כי נתניהו מעוניין להכניס את קולות עוצמה יהודית שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות האחרונות, כנראה באמצעות איחוד עם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'.

עוד דווח כי ראש הממשלה טרם החליט מה כדאי לעשות עם נפתלי בנט ואיילת שקד, האם לנסות לגרום להם לרוץ יחד, כשייתכן כי העובדה שבנט מכהן כעת כשר ביטחון תקנה לו יתרון, ותאפשר לו לעבור הפעם את אחוז החסימה.

עם זאת, בגוש המרכז-שמאל לא מסתמנים כרגע מגעים לאיחוד, בין העבודה למחנה הדמוקרטי לא מתנהל משא ומתן. בנוסף, בתוך המחנה הדמוקרטי יש הרבה בעיות, הקשורות למיקומים של סתיו שפיר ויאיר גולן, שייתכן שיובילו לכך שהרשימה לא תרוץ במתכונת הנוכחית. מנגד, בכחול לבן צפויים שינויים בעקבות רצונם להגדיל את הייצוג הנשי ברשימה.

עוצמה יהודית: "רצים לכנסת, נפעל ליצור חיבורים שיצילו את גוש הימין"

אומנם נתניהו פועל לחזק את הגוש, אך גורם בבכיר בבלוק מפלגות הימין אומר הערב כי, "לא תהיה הליכה עיוורת נוספת אחרי נתניהו. בחירות רביעיות אינן על הפרק ובלתי נסלחות מבחינת הציבור. יש רוב למצביעי הימין ולכן נבהיר שנתמוך במועמד בעל הסיכויים הגדולים ביותר. לא ייתכן שנעביר שוב את המנדט לשמאל. אחרי הפריימריז בליכוד, נצטרך להצהיר על הכוונות מול הבוחרים", כך צוטט ב'חדשות 13'.

דברים דומים נאמרו על ידי אחד מראשי המפלגות בבלוק הימין עוד לפני פיזור הכנסת: "המהלך היה נכון לשעתו. זה משהו שחשוב היה לעשות עכשיו כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל. אבל בפעם הבאה זה לא יקרה. לא נתייצב כבלוק ונסנדל צעדים פוליטיים אפשריים אחרים. אם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, לא נוכל לחזור למה שקרה בחודשים האחרונים, אלא נצטרך לחפש אפשרויות אחרות וחיבורים אחרים", צוטט בישראל היום'.

כזכור, יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני הצהיר בערב פיזור הכנסת כי, "גם אם יהיו בחירות פעם רביעית אנחנו נשאר עם הליכוד. לא משנה מי יעמוד בראשות הליכוד, את זה הליכודניקים יחליטו. המערכת המשפטית רודפת את נתניהו, בשום מדינה בעולם לא היו חוקרים ראש ממשלה על הסעיפים שבהם הואשם נתניהו".

עוד הוסיף כי, "נמשיך ללכת עם נתניהו. ליברמן בגד במחנה הימין, הוא רוצה לנקום בנתניהו. מה שמעניין אותו, זה ראשו הפוליטי של נתניהו, כדאי לחקור את זה". לדבריו, "האם אנחנו בכיס של נתניהו? להיפך, הוא בכיס שלנו". עוד הוסיף כי, "עם יאיר לפיד אני נפגש, לא אלך איתו לקואליציה. לא דיברנו פוליטיקה, רק על דברים שעל סדר היום. מקווה שהוא ייכשל".

4 תגובות

אם שקרניהו היה באמת רוצה למנוע בזבוז קולות –
פשוט היה מפנה את כסאו,
ממממ רק מהמחשבה מה שרה תעשה על מחשבה כזאת נסתם לי המח

תכלס עם נתנעהו יבקש משהו מהציונות הדתית הם מיד יגישו את הלחי השניה לעוד סטירה מהדהדת…..

לבעלי האתר – למה אתם מאשרים תגובות שיש בהם תוכן זול ופוגעני (לדוגמא התגובה תחת הנושא "רק אין יראת אלוקים במקום הזה והרגוני") ?
עד שיש אתר נקי שפתוח בסינונים המחמירים !
נא להעלות את הרמה בבקשה.

כל הרדיפה אחר נתניהו זה רק בגלל שרוצים לרדוף את הימין אסור לתת להם את זה אסור להיות טפשים ולהיגרר אחר הרעיון המחוצף שנתניהו יפנה את הכיסא זה הכל רצון להפיל את הימין

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו