בית כנסת של הקהילה האיראנית בלוס אנג'לס הושחת, אך על פי הדיווח, "המגילות העיקריות של בית הכנסת נותרו ללא פגע". המשטרה המקומית חוקרת את האירוע ובוקדת אפשרות של פשע שנאה

בית הכנסת "נסה" השייך לקהילה היהודית האיראנית בבוורלי הילס שבלוס אנג'לס, קליפורניה, הושחת אמש לאחר שאלמוני הצליח לחדור למבנה, לשבור חלונות ולהשחית ספרי תפילה, תורה וטליתות. משטרת בוורלי הילס חוקרת את האירוע כ"פשע שנאה".

עובד בית הכנסת שהגיע למקום אתמול בבוקר (שעון לוס אנג'לס) הזעיק את המשטרה המקומית לאחר שגילה עם הגעתו כי מישהו פרץ את הדלת, ניפץ את החלונות וחילל לפחות תשעה ספרי קודש. על פי הדיווח, "המגילות העיקריות של בית הכנסת נותרו ללא פגע".

אחד מחברי הקהילה מספר בשיחה 'לחדשות JDN' כי בית כנסת משמש את כלל היהודים יוצאי איראן כאן בלוס אנגלס וגם ממקומות אחרים, מדובר בבית כנסת האיראני הגדול ביותר בארצות הברית. "עצוב לנו מאוד לראות את בית הכנסת האהוב שלנו מושחת כך. אנחנו, היהודים האיראנים, איתנים ולא נפחד".

החוקרים צפו בוידאו מצלמות האבטחה והפיצו את תמונתו של החשוד בביצוע העבירה. מהמשטרה נמסר כי אחד הכיוונים לחקירה הוא פשע שנאה, וכי "מתקיימים מאמצים משמעותיים לזיהוי ולאיתור החשוד".

מנהל הוועד היהודי בלוס אנג'לס, ריצ'רד הירשוט, אמר כי בעקבות הטרגדיה בניו ג'רזי בתחילת השבוע, הקהילה היהודית האמריקנית חרדה. "הדיווחים על ונדליזם ופגיעה בבית כנסת מטרידים עמוקות ויוצרים תחושת אי נוחות נוספת".

"ההתקפה הפחדנית הזו פוגעת בלב מי שאנחנו כקהילה", אמר ראש העיר של בוורלי הילס, ג'ון מיריש. "זו לא סתם התקפה על הקהילה היהודית בבוורלי הילס, זו התקפה על כולנו. העיר כולה תומכת בבית הכנסת "נסה", חבריו וחברי הקהילה. אנו מחויבים לתפוס את הפושע שחילל מקום קדוש בשבת מכל הימים ולהביא אותו לדין".

אריק גרסטי, ראש מחוז לוס אנג'לס צייץ כי הוא "המום מתקומם". הוא אמר שיש להתבטא בחריפות נגד כל מעשה של נראה וחוסר סובלנות בקהילה. "אנו שומרים את ידידינו ושכנינו במחשבות בזמן שהמשטרה חוקרת".

בית הכנסת משמש את הקהילה היהודית בדרום קליפורניה ותופס מקום מכובד בקהילה האיראנית בלוס אנג'לס. הוא הוקם על ידי דייוויד שופט, שעלה לארצות הברית בשנת 1980 מטהראן בעקבות המהפכה האיראנית.

תמונות אלו מופצת ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא"ל infojdn1@gmail.com. השימוש בתמונה נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007