סער שמתמודד על ראשות הליכוד מול רה"מ נתניהו בימים אלו הוסיף: "אל תאפשרו לסיסמאות ופרדיגמות. אני אעמוד איתן על זכויות העם היהודי במולדתנו - ולעולם לא אתפשר על ביטחון עמנו". עוד אמר: "לעולם לא נסכים לריבונות זרה ממערב לירדן"

ח"כ גדעון סער שמתמודד על ראשות הליכוד מול רה"מ נתניהו בימים אלו, נאם באירוע גאלה של המכון הבינלאומי לדיאלוג אסטרטגי שמתקיים במלון קינג דיוויד בירושלים ותקף את נתניהו כשהתייחס לסוגיית ישראל והפלסטינים, הוא ציין כי ממשלות ישראל ניסו לקדם את הרעיון של פיתרון שתי המדינות, ומעולם לא הושג דבר מלבד דחייה פלסטינית. "נתניהו נשא את נאום בר אילן, אבל הפלסטינים אפילו לא ישבו לנהל משא ומתן ברצינות", תקף סער.

סער קבע: "הם לא מעוניינים לסיים את הסכסוך. הם מעוניינים רק ללמד את ילדיהם לרצוח יהודים, באמצעות יידוי אבנים, פיגועי דריסה, סכינים, אקדחים, פצצות ורקטות. עבאס יודע את האמת – אחרי עשרות שנים של הסתה ושטיפת מוח, הפלסטינים אינם מוכנים להסכם שלום עם ישראל".

סער, שקרא תיגר על מנהיגותו של נתניהו אמר: "אל תאפשרו לסיסמאות ופרדיגמות לא מעודכנות למנוע הבנה של המציאות. אני אעמוד איתן על זכויות העם היהודי במולדתנו – ולעולם לא אתפשר על ביטחון עמנו. בין הנהר לים לא תהיה מדינה ריבונית אחרת מלבד ישראל".

ח"כ סער דיבר על הצורך של הקהילה הבינלאומית להבין כי פיתרון שתי המדינות אינו מייצג פיתרון לסכסוך – והדבקות בפרדיגמה זו אינה מועילה לשלום וליציבות. סער הוסיף כי "ברחבי העולם הביטוי ׳פתרון שתי המדינות׳ נשאר סוג של 'תעודת כשרות׳. אני חייב לומר לכם שזו לא עמדה מועילה מכיוון ששתי המדינות אינו פיתרון. זו 'אשליית שתי מדינות'".

המועמד לראשות הליכוד דיבר על כישלונו ההיסטורי של הרעיון והוסיף, "הפלסטינים מעולם לא הצליחו לקבל פשרה כזו, אפילו כשהם עומדים בפני ההצעות הנדיבות ביותר של ישראל". בסוגיית הנסיגות הטריטוריאליות הוא ציין כי השטחים שניתנו על ידי ישראל נתפסו תמיד על ידי ארגוני טרור שפועלים להשמדתה של ישראל. "האם ישראל בטוחה יותר לאחר הנסיגה מעזה? עם מיליון אזרחים ישראלים החיים במקלטים?".

ח"כ סער הדגיש כי הרעיון של מדינה ערבית נוספת כושלת בלב ארץ ישראל אינו מקובל בשום דרך. "האם מדינה נוספת כזו תקרב אותנו לשלום? לא, זה יהפוך את חלום השלום אפילו רחוק יותר". הוא התייחס לדרישה הפלסטינית שירושלים תהיה בירתם והדגיש כי ירושלים לעולם לא תחולק".
 
אירוע גאלה של המכון הבינלאומי לדיאלוג אסטרטגי מפגיש אישים פוליטיים מובילים מבריטניה, אוסטרליה וישראל, כולל ראש ממשלת אוסטרליה לשעבר טוני אבוט. בתחילת דבריו בירך ח"כ סער את ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון על ניצחונו בבחירות. הוא אמר, "אנו חייבים להבין את החשיבות של מה שקרה בבריטניה בבחירות בשבוע שעבר. אני רוצה להודות לעם הבריטי על שדחה את ג'רמי קורבין ואת שנאתו הברורה לישראל ולעם היהודי. העם הבריטי דחה אדם שעמד לצד חמאס וחיזבאללה. אדם שהוביל את מפלגתו להיות בית של שנאה אנטי-יהודית ואנטי-ישראלית". עם זאת הוא הזהיר כי "האנטישמיות חיה. התבוסה של קורבין לא שינתה זאת. איננו יכולים לשכוח זאת, אפילו לא לרגע אחד".