צילום: פלאש 90

לשכת רה"מ אישרה את בקשתו של שר החוץ לצרף את אשתו בנסיעותיו לחו"ל

למרות ההנחיה האוסרת לצרף בני זוג של שרים לנסיעות רשמיות - ביקש כץ מנתניהו לשנות את ההנחיה ורעיית שר החוץ קיבלה אישור חריג לטוס עמו לביקורים רשמיים במימון הממשלה. משרד החוץ: "הטיסות נערכו לפי הנהלים"

שר החוץ, ישראל כץ ביקש מלשכת ראש הממשלה לאשר באופן חריג לרעייתו להצטרף אליו לנסיעות מדיניות על חשבון המדינה. כך פורסם היום (ראשון) ב'חדשות 13'. לדברי הגורמים הבכירים במשרד החוץ – נתניהו אישר את הבקשה.

לפני כחצי שנה כאשר כץ נכנס לתפקידו כשר חוץ, הוא ביקש לשנות את ההנחיה שניתנה לפני מספר שנים על ידי החשב הכללי במשרד האוצר לפיה – קיים איסור על הצטרפות בני ובנות זוג של שרים ושרות לנסיעות רשמיות במימון המדינה.

מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם פנה בשמו של כץ למזכיר הממשלה צחי ברוורמן בבקשה שיחריג את אשת שר החוץ מההנחיה לשרים ויאפשר לה לטוס במימון הממשלה. כאשר הסיבה שעד היום לא עלה הנושא לדיון היא העובדה שבשנים אלו שימש נתניהו גם כראש ממשלה וגם כשר חוץ וההנחיה לא נגעה לו, כך שלא הפריע לתפקיד שר החוץ המרבה לצאת מהארץ.

בכירים במשרד החוץ ציינו כי אחרי בחינה של הנושא אישר מזכיר הממשלה את הבקשה. בחצי השנה האחרונה הצטרפה רעייתו של ישראל כץ כמעט לכל נסיעותיו לחו"ל – לדוגמא לנסיעה לוושינגטון בחודש יולי, לנסיעה ללונדון באוגוסט, לנסיעה לניו-יורק בספטמבר ולנסיעה למילאנו ורומא בנובמבר. נוסף לכך, לנסיעתו למילאנו ורומא בנובמבר הצטרפה באופן חריג מאוד גם אחת מבנותיו. מלשכת שר החוץ נמסר כי בתו של כץ הצטרפה לנסיעתו לאיטליה באופן פרטי במימון עצמי מלא של הטיסות, הנסיעה ברכבת והשהות.

בריאיון ל'חדשות 13' התייחס כץ לפרסום ואמר: "זו הנורמה. יש כמה סמלי שלטון ודמויות ייצוגיות שרעייותיהם רשאיות להצטרף. הכותרות מציגות כאילו משהו תקין אבל המציאות תקינה ובהתאם לנהלים. אני שמח שבנסיבות הרלוונטיות רעייתי מצטרפת אלי. אני מהליכוד, אבל ראוי שהתקשורת תתייחס אלי בצורה הוגנת. נחמה ריבלין הצטרפה לנסיעות של בעלה הנשיא".

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "טיסות שר החוץ ורעייתו נערכות על פי הנהלים ובהתאם להנחיות הגורמים המקצועיים מבחינת היבטים טקסיים, כפי הנוהל שהיה מקובל בעבר עם רעיות שרי חוץ. בתקופה בה לא כיהן בראש משרד החוץ שר, שונה הסעיף ועם כניסתו של השר כץ לתפקידו הסדיר משרד החוץ את הנושא באישור ראש הממשלה בהתאם לנהלים".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נסיעתו של שר החוץ בוצעה על פי הנהלים ובהמשך לפנייתו של מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם בנושא הצטרפות אשת השר בנסיבות טקסיות".

2 תגובות

כסף לקייטנות לחנוכה אין
אבל לדבר הזה פתאום יש?

תמשיכו לחגוג על חשבון האזרחים…..

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו