פלאש90

המשבר בתח"צ: נהגי חברת 'אפיקים' מאיימים לשבות החל מיום שני

לאחר שחברת "קווים" הודיעה כי נענתה לפניית שר התחבורה והודיעה על דחיית השביתה שנועדה להתחיל מחר, כעת מודיעה חברת "אפיקים" כי אם לא יועברו לה תשלומי המדינה, הרי שנהגיה ידוממו מנועים החל מיום שני. "חברת סונול מאיימת להפסיק את אספקת הסולר"

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • באו לשחק ואולי תזכו במארז מפנק של מוצרי תנובה עד הבית, אז למה אתם מחכים? >>

  תוכן מקודם

הנהלת חברת 'אפיקים' הודיעה היום כי החל מיום שני הקרוב, באם לא יועברו אליה התשלומים המגיעים לה על ידי המדינה, יושבתו שירותי החברה בכל רחבי הארץ.

במכתב ששיגרה החברה למשרד האוצר ביום שני נכתב, כי "ככל ועד מחר, 17.12.19, בסוף היום, אפיקים לא תעודכן כי כלל התשלומים המגיעים לה יועברו אליה עד ליום ראשון, 22.12.19, הרי שאפיקים תאלץ לדומם את כל פעילותה, על כל המשתמע על כך". ל'אפיקים' פעילות רבה בערים החרדיות ובריכוזים חרדיים ירושלים, בני ברק, אשדוד, פתח תקווה, ראש העין וגבעת שמואל.

אתמול דווח ב'כלכליסט', כי משבר המזומנים ב'אפיקים' מאיים על המשך פעילות החברה גם מבחינת הספקים שמאיימים להפסיק להעניק לה שירותים בגין אי עמידה בתשלומים. לפי הדיווח, המשנה למנכ"ל חברת 'סונול' המספקת דלק לאוטובוסי החברה שיגר מכתב התראה לחברת 'אפיקים' ולפיו, היא תפסיק לספק לה סולר עבור האוטובוסים בתוך כמה ימים.

"הסכום שהיה אמור להיות משולם לסונול לא מספק", כתב מגידו לאפיקים, וסיכם ש"במצב דברים זה וללא צפי לקבלת התשלום, לא נוכל להמשיך ולספק דלק לאוטובוסים לאורך זמן ונאלץ לחסום את האוטובוסים מתדלוק". מבדיקת "כלכליסט" עלה כי מדובר בפעימת התשלום רק של החודש הנוכחי, העומד על סכום של כמה מיליוני שקלים, כאשר החשש הוא שבהיעדר דלקים, ובהיעדר יכולת לשלם גם למשווקים אחרים (פז ודלק), פעילות חברת האוטובוסים תיפגע עד כדי שתופסק לאלתר.

יצוין כי רק הבוקר הודיעה חברת 'קווים' כי שביתת הנהגים שנועדה להתחיל מחר בבוקר, נדחתה לפי שעה לאור פניית משרד התחבורה. במכתב ששיגר מנהל שירות חברת 'קווים' איתי פלייסיג לראשי הערים, רשויות מקומיות ומועצות אזוריות, באיזור פעילות חברת התחבורה הציבורית 'קווים'. הוא מציין, כי בהמשך להודעתו על הפסקת שירותי התחבורה הציבורית החל מיום שישי הקרוב, בשל אי תשלום המדינה בגין שירותי התח"צ שניתנו בחודשים האחרונים, "הנני שמח מאוד לעדכן כי נמצא פתרון למשבר".

במכתבו מגולל מנהל השירות בחברת 'קווים' כי שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' נכנס לעובי הקורה ובסיום שיחתו עם מנכ"ל החברה שיגר לחברה אמש התחייבות להעברת החוב וכן בקשה להמשיך בפעילות התחבורה ציבורית כסדרה.

3 תגובות

ביבי הביתה!
הפסדת. שחרר אותנו!!

מה הקשר?

אמא שלי נסעה באוטובוס של אפיקים מאשדוד לבית שמש ולא פעעם נתקלה באים ספור נהגים גזעניים נגד הציבןר החרדי

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן