בית הנבחרים הגרמני קיבל את ההצעה שלא לאפשר כל פעילות של ארגון הטרור בשטח המדינה. שר החוץ: "החלטת הבונדסטאג הינה צעד חשוב במסגרת המאבק הבין-לאומי המשותף בטרור ובמיוחד כנגד ארגון החיזבאללה ופטרונו איראן"

בית הנבחרים הגרמני, הבונדסטאג, החליט היום (חמישי) להוציא מחוץ לחוק את כל הפעילות ארגון הטרור חזבאללה במדינה. ההחלטה התקבלה ברוב גורף ובתמיכה של שתי המפלגות המרכזיות בבית הנבחרים. כמו כן, תמכו בהחלטה גם במפלגת האופוזיציה. שלוש המפלגות האחרות בבונדסטאג נמנעו, ולא נרשמו כלל קולות נגד החוק.

בחודש שעבר דווח בעיתון ה"דר שפיגל", כי לפי ההחלטה שהתקבלה היום חברי חזבאללה במדינה יטופלו כמו חברי דעא"ש, ויאסר עליהם להניף את דגל הארגון ברחובות גרמניה.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה להחלטה: "אנו מברכים על ההחלטה שהתקבלה היום בבונדסטאג, שמציגה את הדברים כפי שהם – חזבאללה כולו הוא ארגון טרור שנתמך על ידי איראן, ללא אבחנה פקטיבית בין זרוע צבאית לזרוע מדינית. חזבאללה לא רק מאיים על אזרחי ישראל, אלא גם חותר תחת הריבונות הלבנונית ומערער את היציבות האזורית. אנו מקווים שמדינות נוספות באירופה ינקטו בצעדים דומים ביחס לחזבאללה בעקבות החלטת הבונדסטאג".

שר החוץ, ישראל כץ, אמר: "החלטת הבונדסטאג הינה צעד חשוב במסגרת המאבק הבין-לאומי המשותף בטרור ובמיוחד כנגד ארגון החזבאללה ופטרונו איראן. העולם חייב להתאחד נגד חזבאללה, להכריז עליו כארגון טרור ולהטיל עליו סנקציות כבדות שימנעו ממנו מלהוציא לפועל פעילות טרור בשליחות איראנית".

שגריר ישראל בגרמניה, ג'רמי יששכרוף, בירך על הקביעה ואמר: "זהו צעד מהותי, אני מקווה שהוא יעודד מדינות אחרות לפעול בצורה דומה כלפיי הארגון".