'הבית היהודי' ו'עוצמה יהודית' סיכמו על ריצה משותפת, כשעוצמה יהודית מקבלת את המקומות 3, 6, ו-9, הבית היהודי מקבלת את מקומות 1, 4 ו-7. מקומות 2, 5 ו-8 נשמרים לאיחוד הלאומי. "קוראים לסמוטריץ' להצטרף עוד היום לאיחוד השורות"

כיפה אדומה לסמוטריץ: יו"ר 'הבית היהודי', ח"כ רפי פרץ ויו"ר 'עוצמה יהודית' עו"ד איתמר בן גביר נפגשו הבוקר וסיכמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. על פי ההסכם, עוצמה יהודית מקבלת את המקומות 3, 6, ו-9, ללא תזוזה במקרה והאיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ' מצטרפת, שתקבל את מקומות 2, 5 ו-8. הבית היהודי מקבלת על פי ההסכם את מקומות 1, 4 ו-7.

בהודעה משותפת לבית היהודי ועוצמה יהודית נמסר: "הבוקר פגשו שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, ח"כ רפי פרץ ויו"ר "עוצמה יהודית" עו"ד איתמר בן גביר וסיכמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות במתכונת בחירות אפריל 19'. הבחירות הקרובות יהיו גורליות לעתיד מדינת ישראל ולמחנה הימין בפרט, הציבור עייף ממאבקים וממחלוקות ורוצה אחדות בציונות הדתית ובמחנה הימין – לא אחידות אלא אחדות".

"הדרך להצלת ממשלת הימין עוברת בחיבור של כל המפלגות מימין לליכוד. אסור לנו להגיע למצב שאחת מהמפלגות לא תעבור את אחוז החסימה וכתוצאה מכך יזרקו אלפי קולות ימין לפח. בבית היהודי ובעוצמה יהודית קוראים לאיחוד הלאומי ולשר בצלאל סמוטריץ' להצטרף עוד היום לאיחוד השורות ואחדות הציונות הדתית, האיחוד הלאומי הוא חלק בלתי נפרד מאיחוד מפלגות הימין".

פרץ ובן גביר הבוקר. צילום: דוברות המפלגות

יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ אמר כי, "יש לנו מחוייבות למחנה הימין, אסור שקולות ימין ילכו לפח. הבחירות האלו גורליות לממשלת הימין ולציונות הדתית. הצורך באחדות היא צו השעה. אנו מאחדים את השורות ויוצאים יחד קדימה. קורא לשר בצלאל סמוטריץ׳ להצטרף וללכת יחד עוד היום כדי שהפעם תוצאות הבחירות יהיו ברורות".

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר אמר כי, "אנו שמחים על החיבור שנוצר הבוקר ומביא בשורה למחנה הימין. החיבור בין עוצמה לבית היהודי יציל את את הימין ויביא ל-61 מנדטים להקמת ממשלת ימין".

כזכור, ח"כ איילת שקד הודיעה אמש כי קיבלה החלטה לרוץ ברשימת הימין החדש. שקד תוצב במקום השני ברשימה אחרי שר הביטחון נפתלי בנט, אולם תכהן בתפקידה בהנהגה משותפת ותהיה לה סמכות יחד עמו בהרכבת הרשימה, איוש תפקידים בבחירות, החלטות תקציביות ועוד.