Share on whatsapp

הפיצול בשמאל: שפיר נערכת לריצה עצמאית תחת "המפלגה הירוקה"

יו"ר התנועה הירוקה סתיו שפיר הציעה לערוך בחירות בינה לבין יו"ר מרצ בתמורה לשריון עיסאווי פריג' במקום השני - אולם עד כה לא נרשמה היענות. בנוסף, שפיר ממשיכה בניסיון להתאחד עם העבודה-גשר תחת השם "שמאלה"
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

המחנה הדמוקרטי על סף פירוק: סתיו שפיר נערכת לריצה עצמאית בבחירות הקרובות תחת "המפלגה הירוקה", שפיר נמצאת בעימות עם חברי הכנסת ממר"צ, על רקע היוזמה לדחוק אותה ואת האלוף יאיר גולן אחורה ברשימה.

מקורבים לשפיר שצוטטו באתר 'ווינט' טוענים כי הורביץ וראש המפלגה לשעבר תמר זנדברג דחו את ההצעה, אולם במהלך סוף השבוע היא קיבלה מגורמים במרצ ובקרב חברי הוועידה שלהם מסרים המצביעים על כך שזוהי ההצעה הנכונה ביותר לשימור המחנה הדמוקרטי. שפיר הציעה אפשרות לקיים פריימריז פתוחים לכל רשימת המחנה הדמוקרטי, כך שחברי מרצ והמפלגה הירוקה יוכלו להשתתף בהם, ולחבור למפלגת העבודה-גשר תחת השם "שמאלה".

בנוסף הציעה שפיר לקיים פריימריז פתוחים לרשימת המחנה המחנה הדמוקרטי שבה יתמודדו חלק מחברי מר"צ וחברי המפלגה הירוקה, ופתרון נוסף שהציעה למשבר הוא לחבור לרשימה אחת יחד עם מפלגת העבודה -גשר תחת השם "שמאלה".

שפיר מאיימת כי אם הם לא יגיעו להכרעה, היא תמודד באופן עצמאי תחת המפלגה הירוקה, והיא כבר החלה להיערך לריצה עצמאית בבחירות. היא שכרה צוות קמפיין משלה ושינתה את השם מ"התנועה הירוקה" ל"מפלגה הירוקה". וכל הסימנים בשטח מעידים כי פניה לפיצול בקרוב.

בראיון 'לווינט' אמרה שפיר: "אנו בונים בימים אלה את המפלגה הירוקה כתנועה שתדאג לעתיד הצעירים בישראל, אך במקביל אני עושה כל מאמץ כדי שמפלגתי תמשיך לרוץ בבחירות הקרובות במסגרת המחנה הדמוקרטי, ובתקווה גם יחד עם מפלגת העבודה, לצערי, ישנם גורמים במרצ שרוצים לפרק את ההסכם בוועידה שתיערך מחר ומסרבים גם לאפשרות שכולנו נתמודד בפריימריז שבהם הציבור יחליט כיצד המחנה צריך להיות בנוי".

כזכור, בשבוע שעבר גורמים בכירים במר"צ שצוטטו 'במעריב' הדגישו, כי ההסכם שהביא להקמת המחנה הדמוקרטי נחתם לקדנציה אחת בלבד וכעת הם דורשים לשפר את מיקומם של אנשי מרצ ברשימה. "החיבור עם סתיו שפיר והמחנה הדמוקרטי לא נתן את התוצאות המקוות. חברי כנסת מצוינים של מרצ נותרו מחוץ לכנסת ומרצ נותרה גם ללא חבר כנסת ערבי מכהן", אמרו אמש במפלגה.

ח"כ סתיו שפיר, יו"ר המפלגה הירוקה, אמרה בתגובה ל"גורמים חסרי השם והזהות במרצ": "אין לי כוונה להיגרר לקרב בוץ של פוליטיקאים שמתעקשים להפוך את השמאל לשמורה של דינוזאורים על סף הכחדה, הקמתי את המחנה הדמוקרטי יחד עם שותפיי בידיעה שבלעדיו מרצ לא עוברת את אחוז החסימה ונתניהו מקבל מספיק מנדטים להרכבת ממשלה. מי שעוצרים חיבור גדול עם העבודה זה אותם עסקנים במרצ שמפחדים על מקומותיהם, אני ממשיכה לקרוא לחיבור גדול שיהפוך את המחנה שלנו למפלגה הדמוקרטית הישראלית, ומציעה לערוך פריימריז פתוחים במחנה ולשאול את הציבור את מי הוא מעדיף שיובילו אותו".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

3 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן