נהג האוטובוס בכניסה לביהמ"ש. צילום: Flash90

התאונה ליד נתב"ג: החוקרים יחדרו לטלפון הנייד של נהג האוטובוס

במסגרת חקירת נהג האוטובוס מהתאונה הקשה בכביש 40 בה מצאו את מותם 4 אנשים, הוציאו החוקרים צו מיוחד שיאפשר להם לבדוק את טלפון הנייד של הנהג. המטרה היא לנסות ולהבין אם הוא התעסק עם הטלפון לפני התאונה, ומה גרם לו לסטות מהכביש לתוך התחנה

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

חקירת התאונה הקטלנית בסמוך לנתב"ג נמשכת: עיקר החקירה מתמקדת כעת בנהג, אלכסנדר לייבמן בן ה-44 מחיפה, ובנסיבות שהובילו לתאונה הקשה. החוקרים סבורים כי משהו הסיח את דעתו, זאת למרות שבחקירה הוא הכחיש שהשתמש בטלפון הנייד וטען: "לא זוכר מה היה ברגע התאונה".

במסגרת החקירה, הוציאו החוקרים צו שיאפשר להם לבדוק את טלפון הנייד של הנהג. המטרה היא לנסות ולהבין אם הוא התעסק עם הטלפון לפני התאונה, חרף ההסבר שסיפק. במקביל, לייבמן עבר בדיקה כדי לבחון הימצאות של אלכוהול או סמים בגופו. צוות החקירה גם החליט שהנהג יבצע שחזור של התאונה, וכך אולי ינסו להבין מה גרם לו לסטות באופן כה קיצוני.

כזכור, לייבמן חשוד בגרימת מותם של ארבעה נוסעים ופציעתם של 14 נוספים. לחוקריו אמר: "אני לא הייתי עייף. לא התעסקתי בסלולרי בזמן הנהיגה, הוא היה בכיס שלי. אבל לא זוכר מה היה ברגע התאונה". אמש הותרו לפרסום שמותיהם של שניים מארבעת ההרוגים: יוסף קהלני ז"ל בן 79 מפתח תקווה והיילי ורנברג ז"ל, בת 35 מירושלים. יוסף הובא למנוחת עולמים היום בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. הוא הותיר אחריו אישה, שלוש בנות ו-14 נכדים. הלוויתה של היילי תתקיים מחר בירושלים.

אמש הוארך מעצרו של לייבמן ע"י בית משפט השלום בראשון לציון עד יום חמישי הקרוב. במשטרה חוששים כי הוא עלול לשבש מהלכי משפט. על פי גרסתו של הנהג, הוא לא היה עייף ולא השתמש בטלפון הנייד שלו, שהיה לטענתו בכלל בתיק. לייבמן טען שאינו זוכר מה קרה ברגעים שקדמו לתאונה. במשטרה מסרו כי לייבמן משתף פעולה ולדבריו הוא נמצא במצב נפשי קשה מאוד.

גורמים שמעורים בפרטי החקירה שצוטטו 'בחדשות 12' אמרו, שהכביש היה תקין ולא הייתה בעיית ראות ולכן לא ברור להם מה גרם לתאונה הקטלנית. לדבריהם, הנהג לא סיפק הסבר הגיוני ולכן הוצא הצו שיאפשר לחוקרים לחדור למכשיר הנייד שלו כדי לבדוק האם היה עסוק בנייד בזמן הנסיעה ואם כן, באיזה אופן הוא השתמש בו.

כזכור, התאונה התרחשה בתחילת השבוע בכביש 40 בסמוך לצומת בדק, במשטרה מעריכים כי הנהג איבד שליטה על האוטובוס, פגע בתחנה ולאחר מכן הידרדר לשולי שטח חקלאי, בתאונה הקשה נהרגו 4 אנשים, גבר כבן 70 ושלושה נשים שנלכדו מתחת לקורת בטון שנפלה על האוטובוס וחולצו מתים על ידי כוחות כיבוי האש.

לפי אחד מגורמי ההצלה שהגיע לזירה לאחר התאונה, המראות במקום היו קשים. האוטובוס פגע בתחנת הסעה בצד הדרך וקורת בטון כבדת משקל פילחה את צדו. מרבית הנפגעים באורח הקשה ביותר נלכדו מתחת לקורת הבטון הכבדה, ואנשי הכיבוי וההצלה ניסו להרימה כדי לחלצם. כעשרה מנוסעי האוטובוס עזבו את המקום בעצמם, ונהגים אחרים שעברו בכביש סייעו גם הם לפצועים.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' כתב בטוויטר: "יוצא מזועזע עד עמקי נשמתי מזירת התאונה הקשה בכביש 40. מוקדם להסיק מסקנות אבל ניתוח של כל התאונות הקטלניות בתקופה האחרונה מעלה מכנה משותף אחד: טעות נהג. התשתית סלחנית ובכל זאת התוצאות טרגיות. אנחנו חייבים לקחת אחריות! אני מתחנן – עזבו את כל מסיחי הדעת ותתרכזו מאה אחוז בנהיגה. מתפלל להחלמתם של הפצועים, משתתף בצער משפחות ההרוגים, ומבקש להודות לכוחות החילוץ וההצלה על עבודת הקודש שלהם".

3 תגובות

יש יותר מדי נהגים במצב נפשי קשה לאחרונה שגורמים מצב גופני ונפשי קשה מאוד לנוסעים ולמי שנמצא בכביש.
הגיע הזמן שאגד יבדקו את מי הם שמים על ההגה שלהם. אגד וכל שאר החברות.
נמאס לנו מנהגים פרועים על הכביש ובשכונות שמסכנים חיי אדם ובפרט ילדים.
חייבים אכיפה משטרתית עליהם

הוא בן אדם טוב זה היתה גזירה הוא נהג נורמטיבי לגמרי אנחנו צריכים להתחזק ולא לנסות למצוא אשמים כל עם ישראל צריכים לאהוב אחד את השני ולהפסיק לדבר אחד על השני וכולנו תפילה להחלמתו של הנהג בתוך שאר חולי עמו ישראל אמן

הנהג הוא בן אדם טוב זה היתה גזירה הוא נהג נורמטיבי לגמרי אנחנו צריכים להתחזק ולא לנסות למצוא אשמים כל עם ישראל צריכים לאהוב אחד את השני ולהפסיק לדבר אחד על השני וכולנו תפילה להחלמתו של הנהג בתוך שאר חולי עמו ישראל אמן

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן