הגר"מ צדקה בכנס חיזוק בת"ת משכן יצחק: תרבות יוון זה מחזיקי האייפון

אמש נערך כנס חיזוק ומסיבת חנוכה בתלמוד תורה משכן יצחק בשכונת ארזי הבירה בירושלים • במעמד נשאו דברים הגר"מ צדקה ראש ישיבת פורת יוסף, השר הרב אריה דרעי. הרה"ג רבי שאול אדרי ראש המוסדות ועוד • הגר"מ צדקה בדבריו התבטא על תרבות יוון המחלחלת ומנסה לאיים על קיומנו באורח חיים חרדי • צילום: יעקב כהן

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

הגר"מ צדקה בדבריו התבטא על תרבות יוון המחלחלת ומנסה לאיים על קיומנו באורח חיים חרדי. "היוונים גזרו להשכיחם תורתך, איך שייך להשכיח תורה, אם הם למדו איך ישכיחו מה שלמדו?, אלא הם באו והחדירו את התרבות היוונית, תרבות החיצונית, כדור רגל, סרטים, אייפונים, זה גורם להשכיח גם את התורה שלמדו, והפתרון היחיד לכך הוא שקיעות בתורה ללא כל התרבויות הנוראות האלה רק ככה אפשר להעמיד תורה" התבטא הגר"מ והוסיף בחריפות, "מחזיק אייפון זה כאילו אוכל חזיר", אשריכם שאתם רחוקים מכל הדברים האלה, תשמרו על הילדים שיתרחקו מחברים רעים". אמר ראש הישיבה להורי התלמידים.

בסיום שיבח הגר"מ את יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי, "ההלכה הראשונה בשו"ע זה יתגבר כארי, הוא מתגבר כארי, עומד בפרץ לשמור חומות התורה, אנו מברכים אותו שימשיך בפעולותיו הברוכות לקדש שם שמיים"

יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי בדבריו סיפר על הקמת תלמודי התורה ע"י רשת החינוך וציין כי מלפני שלושים שנה הציבור הספרדי היה בלא כלום, התלמוד תורה הראשון שנכנס לרשת היה משכן יצחק בראשותו של הרב שאול אדרי והנהלה החדשה הרב יהודה בר שלום. בסיום הודו רבני הת"ת למנכ"ל רשת בני יוסף הרב חיים ביטון על כל פועליו. את המעמד הנעימו מקהלת ילדי התלמוד תורה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן