תומר נויברג / FLASH90

מפקד חיל האוויר: "תקיפת האמריקאים בעיראק – פוטנציאל לתפנית"

מפקד חיל האוויר עמיקם נורקין התייחס הבוקר לאירועים האחרונים ולאתגרים העתידיים של ישראל באזור: "נמצאים בתקופה של השתנות שמעליה האיום האיראני". עוד אמר "בשום מקום אחר בעולם כוח אווירי לא מתמודד עם כאלה איומים"

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, התייחס היום (שלישי) בוועידת התחזיות 2020 של כלכליסט, לתקיפה האמריקאית שלשום בעיראק ואמר כי "התקיפה של חיל האוויר האמריקאי היא פוטנציאל לתפנית". עוד ציין נורקין בדבריו: "אנחנו נמצאים בתקופה של השתנות שמעליה האיום האיראני שכולם מכירים את מאפייניו, כולל הגרעין. בזירה הצפונית עומד מולנו מערך קרקע אוויר מהמתקדמים בעולם בשנה האחרונה – s-300 ו-s-400".

מפקד חיל האוויר אמר כי "בשום מקום אחר בעולם כוח אווירי לא מתמודד עם כאלה איומים. המשימה שלי היא לשמר את חופש הפעולה של צה"ל והדבר הופך ליותר מאתגר. לכן חשוב תכנון ארוך טווח". בין הדרכים לשימור העליונות האווירית, ציין נורקין את החלפת מסוקי היסעור ורכישת מטוסי קרב נוספים.

"אם לא נתכנן קדימה – לא נהיה רלוונטים", הזהיר. "עשינו טעויות: לפני שנה נפל לנו מטוס F16. אבל אם נפעל נכון נצליח לדאוג לכך שגם המצב הביטחוני יהיה יותר טוב וגם הכלכלי – כי אם הביטחון יהיה חזק הכלכלה תהיה חזקה. לכן אנחנו צריכים לשמור על העליונות האווירית שלנו".

נורקין פירט את שיתופי הפעולה השונים שביצע צה"ל עם חילות אוויר זרים, בהם "הקשרים שלנו לעשות שימוש במרחב האווירי של קפריסין ויוון, הקשר שלנו עם האיטלקים שהגיעו לכאן לתרגיל בינלאומי, הקשר עם הגרמנים שהתאמנו איתנו. השנה בפעם ראשונה ביצענו תרגיל עם חיל האוויר הבריטי. וכמובן מעל הכל – הקשר שלנו עם חיל האוויר האמריקני".

דבריו של מפקד חיל האוויר מגיעים על רקע התקיפה שביצעה צבא ארצות הברית נגד מטרות של מיליציה פרו-איראנית בעיראק ובסוריה. מהפנטגון נמסר כי הצבא תקף חמישה יעדים של ארגון גדודי חיזבאללה, שלושה מהם בעיראק ושניים בסוריה. היעדים כללו מחסני נשק ואתרי פיקוד ושליטה שבהם תוכננו פיגועים על כוחות הקואליציה.

התקיפה הגיעה בתגובה על ירי הרקטות והרג אזרח אמריקני בסוף השבוע. בהודעת הצבא נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה ל"מתקפות חוזרות ונשנות של גדודי חיזבאללה על בסיסים עיראקיים המארחים את כוחות הקואליציה האמריקנית". בכירים אמריקנים כינו את הפעולה "מתקפה הגנתית מדוייקת" כלפי חמש עמדות בעירק ובסוריה

רשת RT בשפה הערבית דווח כי בכיר בשורות גדודי חיזבאללה העיראקיים נהרג בתקיפות. סוכנות הידיעות רויטרס דווח כי מספר לוחמי מיליציה עירקיים נהרגו בתקיפה אווירית נגד מפקדה סמוך למחוז קאים המערבי סמוך לגבול סורי. עוד דווח כי התקיפה בוצעה ככל הנראה על ידי מל"טים וכוונה נגד המיליציה השיעית. אמבולנסים הוזעקו לאזור.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell