המפלגה שמסיתה נגד הציבור החרדי וקודשי ישראל טענה כי החרדים נוהגים באנטישמיות. בתוך כך, שפל חדש נרשם היום כשח"כ מהמפלגה פרסם סרטון בו הוא לועג להלכה היהודית וטוען כי קופ"ח ממנות צרכים הלכתיים על חשבון "הזקנה במסדרון"

מפלגת 'ישראל ביתנו' פרסמה היום (שלישי) הודעה בה היא תוקפת את נציגי הציבור החרדים שלדבריה מסיתה נגד אנשי המפלגה. בהודעה המוזרה שפרסמה המפלגה שבשנה האחרונה חברי הכנסת מטעמה ובראשם יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן הסיתו ללא הפסקה נגד הציבור החרדי וקודשי ישראל נכתב החרדים נוהגים כלפי המפלגה באנטישמיות.

"'ישראל ביתנו' הבהירה אין ספור פעמים שאין לה שום דבר נגד הציבור החרדי", נכתב בהודעה מטעם המפלגה "אבל כנראה שזה לא מתאים בדיוק לאג'נדה של עסקנים חרדים למיניהם".

עוד אומרים במפלגה שאמירות של חבריה הובילו אף לאלימות פיזית כלפי חרדים תמימים: "אנו שבים ומדגשים: כל אלימות, פיזית או מילולית, כלפי כל אדם ללא קשר לדת, מין וגזע היא בזויה וראויה לכל גינוי. "ישראל ביתנו" מאמינה בעקרון של חיה ותן לחיות ומתנגדת לכפייה דתית, אבל לא נקבל שום סוג של אלימות, לא כלפי חרדים ולא כלפי עולים".

בישראל ביתנו טוענים כי מי שמסית בשיח הישראלי הם דווקא נציגי הציבור החרדי: "הניסיונות של עסקנים חרדים לנצל כל הזדמנות על מנת להסית ולהטיח האשמות כלפינו, להנציח את שיח ההסתה בכלי התקשורת החרדים וברשתות החברתיות על בסיס יומי, והניסיון להדביק ל"ישראל ביתנו" ולפעיליה אלימות, תמיכה באלימות או הסתה לאלימות היא אנטישמיות לשמה".

אם חשבתם שהמפלגה הקיצונית החליטה לאמץ קו של שיח מכבד, הרי שהתשובה לא איחרה לבוא כשח"כ אלכס קושניר מ"ישראל ביתינו" רשם שפל חדש בסרטון שפרסם בו הוא לועג להלכה היהודית וטוען כי קופות החולים ממנות צרכים הלכתיים עבור הציבור החרדי שבאים על חשבון "הזקנה במסדרון".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מיהר להגיב לסרטון ההסתה של קושניר ואמר כי "הדברים שאמר נגד ההלכה היהודית וההסתה הנלווית להם מזכירים משטרים אפלים, שעברנו אותם ונעבור גם טיפוסים כמו קושניר, שמנסה לרצות את הבוס שלו, שמנסה בכוח לסחוב את מערכת הבחירות לנושאי דת ומדינה". גפני סיכם ואמר ש"לא הדת איכפת לו ולא המדינה. את איווט מעניין רק ליברמן!".

ח"כ מרגי אמר לח"כ המסית מישראל ביתנו: "איך שכחת את הדם להכנת מצות? די עם ההסתה הפרועה שלך".

גם שר החינוך רפי פרץ הגיב לסרטון ואמר: "תחושת קבס. הגזענות הזו היא חרפה, הסרטון הזה הוא יריקה בפנים לכל מי שמסורת ישראל ויהדות חשובה לו והוא צריך להיות מחוץ לכל שיח פוליטי. ‏בושה שככה ניראה השופר של ליברמן".