לאחר אישור הקבינט לקזז 149 מיליון שקלים מכספי המיסים של הפלסטינים שיגר יו"ר הרשות הפלסטינית מסר חריף לראש הממשלה: "ישראל עושה הסכם עם חמאס - ומטילה סנקציות על הרשות"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן העביר היום (רביעי) מסר חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות החלטת הקבינט המדיני ביטחוני לקזז 149 מיליון שקלים מכספי המיסים של הרשות. לפי הדיווח ב'חדשות 13' אבו מאזן כעס על כך שישראל מחליטה להטיל סנקציות על הרשות בזמן שהיא חותרת להסכם עם חמאס בעזה. בכירים ישראלים אמרו לערוץ כי "המצב ברשות על סף פיצוץ".

השר לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית, חוסיין א-שייח, פנה אתמול לשר האוצר משה כחלון, וביקש פגישה דחופה מספר שעות לאחר מכן התקיימה הפגישה בין השרים בהשתתפות מתאם הפעולות בשטים כמיל אבו-רוקון. א-שייח העביר לכחלון מסר מאבו מאזן לנתניהו. בערוץ ציטטו גורמים ישראלים בכירים שאמרו כי המסר של השר הפלסטיני היה שהרשות רואה בחומרה את החלטת הקבינט בעניין קיזוז כספי המיסים: "אתם הולכים להסכם עם חמאס ונותנים להם הקלות, ובאותו זמן מטילים עוד עונשים על הרשות הפלסטינית".

"אבו מאזן מתנגד לאלימות, והרשות מחויבת למנוע אותה. אבל התחושות בעקבות החלטת הקבינט הישראלי קשות מאוד", הוסיף א-שייח. "המצב ברשות הפלסטינית על סף פיצוץ. לא הייתה רתיחה כזו".

אותם גורמים סיפרו כי כחלון ואבו-רוקון הסבירו לא-שייח שהחלטת הקבינט אינה סנקציה חדשה נגד הרשות, אלא השלמה של יישום המהלך שהחל לפני עשרה חודשים בעקבות החוק לקיזוז משכורות מחבלים, אך השר הפלסטיני חזר על המסר החריף.

עוד דווח כי שר האוצר עידכן את ראש הממשלה במסר מאבו מאזן ואמר היום את המסר גם בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני, שעסקה ברובה במגעי ההסדרה עם חמאס.

"נאשר בקבינט את קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות" • צפו

כזכור, בתחילת השבוע אישרו השרים בקבינט המדיני-ביטחוני את הדו״ח שהציג שר הביטחון, נפתלי בנט, בדבר 150 מיליון ש״ח שמעבירה הרשות הפלסטינית למחבלים פצועים, או לחלופין לבני משפחותיהם של שהידים. בהתאם, יקוזז הסכום מכספי המיסים שמעבירה ישראל לרש״פ. את הדו״ח הכין מרכז המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט״ל) במשרד הביטחון בתיאום עם שב״כ, צה״ל, משטרת ישראל ושב״ס.