ראש הממשלה הגיש באמצעות עורכי דינו באופן רשמי את בקשת החסינות מפני העמדה לדין ליו"ר הכנסת. בבקשה נכתב כי "יש חשש שחקירת המשטרה לא התנהלה כדי להגיע לחקר האמת, אלא כדי לנקום בראש הממשלה" • בפנים: המכתב המלא

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש באופן רשמי את בקשת החסינות מפני העמדה לדין ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין באמצעות עורכי דינו עמית חדד ויוסי אשכנזי. במכתב הבקשה טען נתניהו כי הוא הופלה לעומת אחרים, כתב האישום הוגש בחוסר תום לב וכי ניהול ההליך הפלילי נגדו יגרום נזק של ממש לתפקוד הכנסת.

בבקשה שנשלחה שעות ספורות לפני פקיעת המועד האחרון להגשתה כתבו עורכי דינו של נתניהו כי הוא מבקש "לקיים את ההליך הדמוקרטי ולכבד את רצון הבוחרים", וציינו כי "החסינות היא למשך תקופת כהונה של כנסת אחת" וכי המשפט בעניינו יתקיים בכל מקרה.

עוד נכתב בבקשת החסינות כי "ראש הממשלה חף מפשע ומתכוון להילחם בבית המשפט בהחלטה השגויה להעמידו לדין ולהוכיח שאין יסוד להאשמות נגדו ושפעולותיו נעשו כדין. אין ספק שבתום הליך שיפוטי, ראש הממשלה יימצא זכאי. כפי שיוצג בבית המשפט, כל ההאשמות נגד ראש הממשלה חסרות בסיס במישור המשפטי והעובדתי כאחד".

"ואולם, בשלב זה, ראש הממשלה פונה לכנסת בבקשה למתן חסינות", נכתב, "כדי לאפשר לו להמשיך ולהוביל את מדינת ישראל להישגים חסרי תקדים בהתאם לרצון הבוחר, כך שמשפטו יעוכב לתקופה קצרה בהתאם לרצון העם".