צילום: חיים צח /לע"מ

"יום היסטורי לישראל": נתניהו חתם עם מנהיגי יוון וקפריסין על הסכם צינור הגז

במפגש הפסגה הטרילטרלי בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו, ראש ממשלת יוון ונשיא קפריסין: נחתם הסכם צינור הגז. רה"מ נתניהו: "זהו יום היסטורי לישראל - ישראל הופכת במהירות למעצמה אנרגטית ולמדינה שמייצאת אנרגיה"

 • מתנות לאביונים לקופת העיר, בפועל במזומן, בו ביום

  תוכן מקודם

 • המכתב שנשלח ממחלקת לב: "לילדים שלי אין אפילו תחפושת"

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס ונשיא קפריסין ניקוס אנסטסיאדיס נועדו באתונה במסגרת מפגש הפסגה הטרילטרלי המתקיים בפעם השביעית. לפני זמן קצר חתמו המדינות על הסכם צינור הגז "East-Med", שיעבור מישראל, דרך קפריסין ויוון, לאירופה. על ההסכם חתמו שר האנרגיה יובל שטייניץ, שר האנרגיה ואיכות הסביבה של יוון ושר האנרגיה של קפריסין.

מדובר בהסכם בין-ממשלתי, שמגיע בהמשך למזכר ההבנות שנחתם ב-2017, ולאחר שנערך סקר היתכנות ראשוני. ההסכם מעגן בתוכו את המחויבות של שלושת המדינות להקמת הפרויקט.


צילום: חיים צח /לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בהצהרות משותפות עם המנהיגים: "זהו יום היסטורי לישראל, משום שישראל הופכת במהירות למעצמה אנרגטית, למדינה שמייצאת אנרגיה".

"אנחנו פתחנו לפני ימים אחדים את שדה הגז בלוויתן". הוסיף ראש הממשלה, "זה מביא לנו תפוקות כבירות, אבל עם הייצוא שמתאפשר דרך הצינור הזה, אנחנו נוכל לתת הכנסות של מאות מיליארדי שקלים לאזרחי ישראל – לרווחה, לבריאות, לצעירים ולקשישים – לכולם. זאת התפתחות יוצאת מן הכלל".

"אני גם מציין את העובדה שאנחנו חתמנו הסכמי אספקה עם שכנינו הערבים. זה מחזק את השלום, זה מחזק את הכלכלה, זה מחזק את העתיד". נתניהו הסביר כי "זהו גם יום היסטורי, משום שיש כאן שיתוף פעולה שהולך ומתבסס בין יוון, קפריסין וישראל. ממש ברית במזרח הים התיכון, שהיא גם כלכלית, היא גם מדינית והיא גם מוסיפה לביטחון וליציבות של האזור. לא נגד אף אחד, אבל למען הערכים ולטובתם של אזרחי המדינות שלנו".

ראש הממשלה קרא למדינות נוספות להצטרף למיזם: "אנחנו קוראים לכל מדינה נוספת שרוצה להצטרף לזה. איטליה קודם תצטרף, אבל גם מצרים, וכל מדינה אחרת שמעוניינת להצטרף לזה. זה יחזק מאוד את הברית".

"זהו שינוי גדול מאוד. ישראל הייתה תמיד מדינת קצה, מדינה שבעצם לא היו לה חיבורים, תרתי משמע. עכשיו, יש לנו בנוסף ליחסי החוץ שלנו, שהם פורחים מעבר לכל דמיון, מעבר לכל מה שהגענו, גם ברית ספציפית למען המטרות החשובות האלה במזרח הים התיכון".

לפני כן, קיים ראש הממשלה פגישות בילטרליות עם ראש ממשלת יוון ועם נשיא קפריסין.


צילום: חיים צח /לע"מ

7 תגובות

למה יש לי תחושה חזקה שעם הרצוג/ אבי גבאי/ יאיר לפיד/ בני גנץ/וכו' וכו' – כל זה, בדרך הטבע, כל זה לא היה קורה?

סייעתא דישמייא שיש לביבי לא היה לשום ראש ממשלה בישראל

רק ביבי. גנץ אף פעם לא היה מגיע לכזה הישג. ובטח לא סער.
אז הנה לכם שמאלנים ושונאי ביבי הטפשים.

לאליהו קלמן כי אתה הולך בדרך הטבע הכל ה' יתברך עושה ולא ביבי אני יודע שזה קשה לאנשים לשמוע או לראות את זה אבל זה האמת ומי שמתחיל להתפלפל אם זה ה' או חס ושלום ביבי הוא כופר בה' כמו שלימד אותנו ההייליגע בעל שם טוב הקדוש

ביבי זה מלשון בובה שהוא לא יכול לעשות כלום מבלי הקדוש ברוך הוא

בני גנץ ויאיר לפיד היו חותמים על יבוא קישואים מהשטחים רק ביבי …

לאדם הפשוט ועוד..
ברור שבורא עולם מנהיג הבירה אך לא כל אחד זכאי שתתגלגל הזכות על ידו….

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן