צילום: נועם רבקין / פלאש 90

סקרים: האם הציבור תומך בבקשת החסינות ואיך הושפעה מפת הגושים?

שלושה סקרים מתפרסמים הערב בהם נבדק האם הליכוד בראשות בנימין נתניהו נפגע מבקשת החסינות ואיך הושפעה מפת הגושים מהמהלך. וגם: כמה אחוז מהציבור תומך במתן חסינות לראש הממשלה וכמה עדיין תומכים בו?

כתבות נוספות בנושא:

הסקר: "בנט וסער קיוו ל'אפטר שוק' - אך הם מתרסקים ונתניהו מתחזק"
שמחה פרידמן בסינגל חדש: "לוחות בהר"
כאשר ישא האומן את היונק: כ"ג שנים להסתלקות האדמו"ר רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל
פרחי ירושלים בסינגל לזכר אלי קיי הי"ד: הלב בוכה בשקט
 • גדול הדור מבקש למען אברך חולה: "להחזיקם ולהחיותם"

  תוכן מקודם

 • טכנאי מחשבים ? המשרה הזו בשבילך

  תוכן מקודם

 • "מרים לא פחדה למות" שלמה ברים משתף

  תוכן מקודם

 • הגרלת הענק על הפריט ההיסטורי שגורמת להדים בעולם היהודי • זה הסיפור

  תוכן מקודם

שלושת הערוצים הגדולים מפרסמים הערב (חמישי) סקרי מנדטים שלא בהכרח מלמדים על תוצאות האמת בקלפי, אך מספקים הצצה למה שאולי יקרה ביום שלמחרת הבחירות. האם יש לנתניהו סיכוי להרכיב ממשלה וכמה הסיכוי הזה גבוה, תלוי כנראה מאיזה סקר אתם מתרשמים יותר.

סקר שבוצע עבור 'חדשות 12' בדק האם הליכוד בראשות נתניהו נפגע מבקשת החסינות של רה"מ ואיך הושפעה מפת הגושים. לנשאלים הוצגה השאלה: אם הבחירות היו מתקיימות היום, לאיזו מפלגה היית מצביע? לפי תוצאות הסקר כחול לבן מקבלת 35 מנדטים, הליכוד 33, הרשימה המשותפת 13, ישראל ביתנו 8, ש"ס 8, יהדות התורה גם היא 8, הימין החדש 6, העבודה-גשר 5 ומרצ עם 4 מושבים בלבד.

לפי משאל זה – לא עברו את אחוז החסימה (לפחות 1%) הבית היהודי – עוצמה יהודית 2.6%. בחלוקה לגושים – ימין מקבל 39 מנדטים, החרדים 16, מרכז שמאל 44, הערבים 13 וישראל ביתנו 8.

שאלה נוספת שנשאלה בסקר זה – אם הבחירות היו מתקיימות היום, ומפלגות "הבית היהודי עוצמה יהודית" ו"האיחוד הלאומי" ירוצו ביחד תחת השם "איחוד מפלגות הימין" ומפלגות "מרצ" ו"המפלגה הירוקה" ירוצו ביחד תחת השם "המחנה הדמוקרטי", ויתר המפלגות ללא שינוי, לאיזו מפלגה היית מצביע? כחול לבן 34, הליכוד 32, הרשימה המשותפת13, ש"ס 8, ישראל ביתנו 7, יהדות התורה 7, הימין החדש 6, העבודה-גשר 5, המחנה הדמוקרטי 4 ואיחוד מפלגות הימין עוברת את החוז החסימה ומקבלת 4 מושבום. בחלוקה לגושים: ימין 42, חרדים 15, מרכז שמאל 43, ערבים 13 וישראל ביתנו 7.

כמו כן, בדק הסקר את שאלת ההתאמה של המועמדים לראשות הממשלה – במענה לשאלה: מבין האישים הבאים, מי לדעתך הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה? 40% השיבו כי הם חושבים שראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו מתאים ליותר, בני גנץ 39%, אף אחד מהם 15% ולא יודע 6%.

הסקר נערך ע"י מכון מדגם בראשות מנו גבע בקרב מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה בקרב 504 נשאלים. טעות הדגימה המרבית בסקר 4%.4+, מועד איסוף הנתונים: 2 בינואר 2020.

סקר נוסף שפורסם הערב ב'כאן חדשות' מעלה תמונת מנדטים דומה. לפי הסקר אילו נערכו הבחירות היום כחול לבן הייתה מקבלת 35 מושבים בכנסת, הליכוד עם 33, הרשימה המשותפת 13, יהדות התורה 8, ש"ס 7, ישראל ביתנו 7, הימין החדש 6, העבודה–גשר 6 והמחנה הדמוקרטי 5. לפי סקר זה, איחוד מפלגות הימין ועוצמה יהודית – לא עוברות את אחוז החסימה (3%).

מפת הגושים: גוש הימין–חרדים 54, גוש המרכז, שמאל וערבים 59 וישראל ביתנו 7.

הסקר בדק בנוסף, כמה אחוז מהציבור תומך במתן חסינות לראש הממשלה או מתנגד לה? לפי התוצאות 52% מהעונים מתנגדים, 28% תומכים ולא יודע ענו 20%.

מסקר חדשות 13 שפורסם גם הוא הערב עולה כי אם הבחירות היו נערכות היום, גוש השמאל-מרכז היה עומד על 58 מנדטים וגוש הימין על 56 מנדטים. לפי הסקר, כחול לבן נותרת המפלגה הגדולה ביותר, עם 36 מנדטים והליכוד אחריה עם 34 מנדטים. הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, הימין החדש בראשות בנט ושקד – 8, ש"ס – 7, יהדות התורה – 7, העבודה-גשר – 5 ומרצ/המחנה הדמוקרטי – 4 מנדטים. איחוד מפלגות הימין מגרדת את אחוז החסימה מלמטה עם 2.9% מהקולות.

תרחיש נוסף שהוצג בסקר הוא של איחוד בשמאל בין העבודה-גשר למרצ. במצב כזה, יאבדו כחול לבן והליכוד מנדט, ויעמדו על 35 ו-34 מנדטים (בהתאמה). המפלגה המאוחדת של העבודה ומרצ תזכה לעשרה מנדטים (לעומת 9 ביחד ללא האיחוד), וישראל ביתנו תקבל אף היא מנדט נוסף ותעמוד על שבעה מנדטים. גם בתרחיש זה איחוד מפלגות הימין לא עוברת את אחוז החסימה.

הסקר אף בדק את שאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה נתניהו מוביל עם 41%, לעומת גנץ הזוכה ל-33% בלבד. 13% אמרו כי אף אחד מהם לא מתאים לתפקיד, ו-12% לא יודעים.

כמו כן, מחצית מהנשאלים ענו כי הם מתנגדים לחסינות. 27% בעד הענקתה, ל-14% אין עמדה בעניין ו-9% נוספים אמרו כי אינם יודעים.

הסקר כלל 916 נשאלים, מהם 613 מהאוכלוסייה היהודית ו-303 מהמגזר הלא יהודי. הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון. התשאול במגזר הלא יהודי נערך על ידי חברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.5% הנתונים שוקללו לפי הצבעה קודמת ולפי מגזר דתי הערה: החישובים במגזר הלא יהודי נערכו לפי אחוז הצבעה במגזר של 60%.

הכתבות המעניינות ביותר

המרדף של ארה"ב אחרי הסכם הגרעין עם איראן - יש סיכויי להצלחה?
ישי מאיר במשאפ חדש: "אש"
"ומירושלים ליבנה": שרידי מבנה מימי הסנהדרין נחשפו ביבנה • צפו
"אם אתם מאירים את שלי" תורמים לקופת הצדקה של גדולי ישראל וזוכים לישועה
בעקבות התבטאויותיו: המתמודד היהודי לנשיאות צרפת אריק זמור יורד בסקרים
מעמד מרגש: הרבי מפינסק קרלין הדליק נר ראשון למאות בנות 'בית לפליטות' • צפו
יחליפו את מסוקי היסעור: רכישת מסוקי התובלה לחיל האוויר אושרה בוועדה
מזקני חסידי בעלזא בירושלים: הלך לעולמו הרה"ח רבי אברהם לוי ז"ל
דיווח: אזרח חזר ארצה ממדינה אדומה ונמלט מבידוד במלונית
טיפים להימנע מנזילות ורטיבויות
המומחה מדרום אפריקה: "בקרוב יהיו 10,000 מאומתים באומיקרון ביום"
ספרי חסידות במחירים של פעם בשנה
היסטורי: בית המדרש הגדול בעולם יוצא בהגרלות חסרי תקדים וזה ההזדמנות שלך לזכות בהם!
נהג האוטובוס שבו נסעה חולת האומיקרון: "תחושה של חוסר רצינות"
משפט נתניהו: ניר חפץ חשף בבכי; "זו הסיבה שהפכתי לעד מדינה"
תיעוד מיוחד: הראשון לציון והגאב"ד הכניסו ספר תורה לבנק ספרא בז'נבה
נר ב': מי יזכה שהנסים יעברו דרכו • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
הרמב"ם היומי • הלכות פסולי המוקדשין פרק ה' • צפו
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
6 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אני לא מבין למה מביאים את הסקרים המגמתיים האלו בכלל

סקר שקר

אני לא תומך באיש שהוריד את קיצבאות הילדים

סקרים – שקרים

אנחנו כבר מזמן הפסקנו להאמין לסקרים. זה ממזמן הפך לחלק מתשדורות בחירות שאין בהם שמץ אמת.

אני מבין שזה נוח להגיד שזה שקר, אך בבחירות האחרונות הם היו קרובים מאוד לאמת.
רק שלדעתי הם טועים והבית היהודי יעבור את החסימה ויקבל 5

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו