ראש הממשלה קרא הערב פומבית למפלגות שמימין לליכוד להתאחד לרשימה אחת, מחשש שבריצה נפרדת אחת מהן או שתיהן לא יעברו את אחוז החסימה: "שתי הרשימות עלולות ליפול מתחת לאחוז החסימה ויביאו לעליית שלטון השמאל"

ראש הממשלה בנימין נתניה קרא הערב פומבית למפלגות שמימין לליכוד להתאחד לרשימה אחת, מחשש שבריצה נפרדת אחת מהן או שתיהן לא יעברו את אחוז החסימה: "הימין לא יסלח לבנט, סמוטריץ׳ ופרץ אם לא יתאחדו לרשימה אחת. שתי הרשימות עלולות ליפול מתחת לאחוז החסימה ויביאו לעליית שלטון השמאל", כתב נתניהו בטוויטר זמן קצר לאחר צאת השבת.

מ'הימין החדש' נמסר בתגובה לדברי נתניהו: "‏אנחנו מעריכים את הדאגה של נתניהו. נמשיך במשימתנו להביא קולות מכחול לבן ומליברמן לטובת הקמת ממשלת ימין חזקה ובטוחה לאזרחי ישראל". מ'עוצמה יהודית' נמסר: "לאור משחקי האגו והעלבות של חלק ממפלגות הימין, הדאגה של נתניהו לגורל הגוש בהחלט מובנת. עוצמה יהודית תמשיך לפעול על מנת ליצור כמה שיותר איחודים בין מפלגות הימין. רק כך נוכל להגדיל את הגוש ולהקים ממשלה יציבה וחזקה".

מהבית היהודי נמסר בתגובה: "הבית היהודי חוזר וקורא לבנט ולסמוטריץ לבוא ולהתאחד איתנו במפלגת בית יהודי אחת גדולה. משם באתם ולשם אתם צריכים לחזור. ניסיון העבר מלמד שהציבור שלנו לא אוהב פיצולים והוא מעניש אותנו על כך. הבחירות הקרובות קריטיות למחנה הימין כולו ואסור להקל בעניין".

ב'ישראל היום' דווח לאחרונה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התבטא לאחרונה בשיחות סגורות כי הוא בעד התמודדות ברשימה אחת לכנסת של כל המפלגות שנמצאות מימין לליכוד. דעה זו מנוגדת לדיווחים אחרים לאחרונה, כי לדעת נתניהו עדיפות שתי מפלגות מימין לליכוד, והיא גם מנוגדת לעמדת חלק ממקורביו.

על פי הדיווח של אריאל כהנא, אותם מקורבים סבורים כי שתי מפלגות מימין לליכוד ממצות טוב יותר את מאגר המצביעים של הימין, ומגדילות את הסיכוי להגיע ל-61 מנדטים. אולם, נתניהו אמר לאחרונה לבכירים בימין כי דווקא התמודדות ברשימה מאוחדת אחת עדיפה, שכן כך לא תהיה סכנה שאחת מהרשימות לא תעבור את אחוז החסימה.

כזכור, יו"ר 'הבית היהודי', ח"כ רפי פרץ ויו"ר 'עוצמה יהודית' עו"ד איתמר בן גביר סיכמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות, כרגע ללא האיחוד הלאומי. על פי ההסכם, עוצמה יהודית מקבלת את המקומות 3, 6, ו-9, ללא תזוזה במקרה והאיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ' מצטרפת, שתקבל את מקומות 2, 5 ו-8. הבית היהודי מקבלת על פי ההסכם את מקומות 1, 4 ו-7.