Yonatan Sindel/Flash90

הגר"י יוסף מגיב על המתקפה: "סילוף ע"י פוליטיקאים שמסיתים נגד המסורת"

מרן הראשון לציון מבהיר את דבריו נגד העולים הגויים: "מי שמעלה המוני גויים לארץ דרך הסעיף הזה משיקולים זרים, נוהג בחוסר הגינות בראש ובראשונה כלפי אותם עולים". עוד הוסיף: "מצער מאוד, כי יש מי שחשים עצמם נפגעים מאופן הצגת הדברים"

מרן הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף פרסם הודעה מיוחדת המהירה את דבריו שפורסמו הבוקר ב'ווינט' בהם תקף בחריפות את עולי ברית המועצות לשעבר שאינם יהודים: "אמרתי ברורות ואני שב ואומר: לצד מרבית העלייה המבורכת של מאות אלפי היהודים מברית המועצות לשעבר שמסרו את נפשם שנים רבות למען שמירה על הגחלת היהודית, ישנם מיעוט עולים שאינם יהודים על פי ההלכה שהגיעו מכוח ׳סעיף הנכד׳ בחוק השבות המתיר למי שאביו ואימו אינם יהודים לעלות לארץ".

"בביקוריי בחודש האחרון בקהילות היהודיות הפורחות ברוסיה ובאוקראינה נחשפתי לביקורת החריפה הקיימת בקרב קהילות אלה על העלאתם של רבים שאינם יהודים לארץ. מי שמעלה המוני גויים לארץ דרך הסעיף הזה משיקולים זרים, נוהג בחוסר הגינות בראש ובראשונה כלפי אותם עולים ומעמיד אותם בכל שלב בחייהם בפני מציאות חיים בלתי אפשרית עבורם במדינה יהודית. תיקון חוק השבות הוא בראש ובראשונה אינטרס של העולים".

הגר"י יוסף משיב למתקפה המחוצפת של הפוליטיקאים האנטי חרדיים ואומר כי, "ברי כי לצד הביקורת, חובה עלינו כיהודים לקבל כל תושב בארץ הזו, להעריך את תרומתו לנו כחברה, תורתנו מלמדת אותנו לכבד כל אדם באשר הוא אדם כי בצלם אלוקים נברא. מצער מאוד, כי יש מי שחשים עצמם נפגעים מאופן הצגת הדברים תוך סילוף בוטה, על ידי גורמים פוליטיים אינטרסנטיים המסיתים כבר חודשים ארוכים כנגד מסורת היהדות וההלכה, וחשוב להעמיד דברים על דיוקם והאמת תורה דרכה".

כזכור, בתיעוד שפורסם הבוקר (שלישי) ב'ווינט' יצא מרן הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף במתקפה חריפה נגד חלק מעולי ברית המועצות לשעבר שאינם יהודים ואמר כי "מדינת ישראל העלתה ארצה מרוסיה מסות של גויים גמורים, שמצביעים לכל מיני מפלגות אנטי-דתיות".עוד הוסיף כי הדבר נעשה בכוונה "על מנת להחליש את כוחו הפוליטי של הציבור החרדי.

מרן הראשון לציון תקף את מפלגת ישראל ביתנו ואמר כי, "מאות-אלפים או עשרות-אלפים של גויים באו לארץ בגלל חוק מיהו יהודי (סעיף הנכד בחוק השבות). יש כאן הרבה-הרבה גויים, חלק מהם קומוניסטים, עוינים את הדת, שונאי דת. הם לא יהודים בכלל, גויים. אחר כך מצביעים למפלגות שמסיתים נגד החרדים ונגד הדת".

לדברי הרב הראשי, חלק מהעולים הגיעו הנה כדי להוות משקל פוליטי לחרדים: "העלו אותם פה לארץ שיהיה משקל נגד החרדים, שאם יהיו בחירות לא יהיה הרבה לחרדים. בשביל זה העלו אותם פה לארץ, גויים גמורים, ממש גויים גמורים. לצערנו הרב, אנחנו רואים את פרי ההסתה שהם עושים". בהמשך טען כי בחלק ממשפחות העולים אף יש כאלה ש"הולכים לכנסייה כל יום ראשון, הולכים למנזר".

 

ליצמן: "מול דמעות התנין של ליברמן – אנו מחזקים את ידי הראשל”צ"

7 תגובות

גם נתניהו היה בין התוקפים…
עכשיו רואים אם הוא אוהב מסורת או רוצה קולות אפילו של גויים.
לאיזה ביביסט חרדים משהו לענות?

תתביש לך בנימין נתניהו וזה מה שהוא אמר:
"אמירה מקוממת שאינה במקומה. העלייה ממדינות חבר העמים לשעבר היא ברכה עצומה למדינת ישראל ולעם היהודי. הממשלה בראשותי תמשיך לפעול למען עלייתם וקליטתם בארץ של אחינו ואחיותיו יוצאי בירת המועצות לשעבר".
יש לציין שאת הסירטון משבוע שעבר הוא לא טרח לגנות.

לברמן סגנו של הס"מ ראש וראשון לרשעים . קוף על שניים

שאלה-האתיופים יהודים?
למה על זה לא מדברים?
כמה רבנים פסקו שלא בניגוד לרב בודד שכבודו במקומו מונח ובכול זאת…

זה לא חידוש בכלל וכבר אמר את זה אז במפורש מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצוק"ל

כ"כ עצוב. אנחנו חיים בתקופה שהאמת נעדרת. א"א לנהל דיון ענייני בשום נושא. הכל פופוליזם ופוליטיקות. אמור לי באיזה "גוש" אתה ואדע עם להסכים או לתקוף כל מילה שאתה אומר.
קשה להיות רב ראשי בעידן כזה.

כל מילה של הרה"ר אמת לאמיתה הם מ פ ח ד י ם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן