צילום: פלאש 90

ארדן החליט להקפיא את הליך מינוי המפכ"ל ונציב שב"ס עד לאחר הבחירות

השר לביטחון הפנים החליט להקפיא את הליך מינוי המפכ״ל ונציב שב״ס ולהמשיך בו לאחר הבחירות: "המשך הליך המינוי כעת, עלול להיתקל בקשיים משפטיים ואחרים שיגרמו לנזק". תקף את ועדת גולדברג שסריבה לבקשתו לבדוק מספר מועמדים

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן החליט כי "עקב הערמת קשיים משפטיים וסירוב ועדת גולדברג לבדוק מספר מועמדים", יש להקפיא את הליך מינוי המפכ״ל ונציב שב״ס ולהמשיך בו לאחר הבחירות. לטענת ארדן, בשבועות האחרונים נוצרה אי ודאות משפטית באשר ליכולת לקדם ולהשלים את אישור המינויים בממשלה לפני יום הבחירות.

ארדן נימק את החלטתו בכך ש"ועדת גולדברג סירבה לבדוק מספר מועמדים במקביל, מה שהיה מאפשר להבטיח את הצלחת ההליך. הוועדה החליטה לבדוק מועמד אחד לכל תפקיד, החלטה אשר גורמת לחוסר ודאות כיוון שרף "טוהר המידות" של הוועדה אינו מוגדר ואין לו קריטריונים. יש לציין, שבעבר בדקה ועדת המינויים לבקשת שר הביטחון/האוצר מספר מועמדים לאותו תפקיד במקביל, אולם הוועדה בהרכבה הנוכחי סירבה ובכך פגעה בהליך המינוי וביכולת להשלימו בוודאות".

"היועץ המשפטי לממשלה ציין בחוות דעתו לגבי חלק מהמועמדים שהוגשו לבחינתו, שיש להביא את המידע על אירועים בעברם בפני ועדת גולדברג כדי שהיא תשקול אותו במסגרת החלטתה. למעשה, גם עמדת היועץ, שאין מניעה להביא מועמד לבדיקת ועדת גולדברג, עדיין מותירה ספק רב בקשר לאישורו בוועדה, ואם יוגש רק מועמד אחד והוא לא יאושר או הליך אישורו יתארך, המינוי יתעכב עד ליום הבחירות לפחות".

"מספר עתירות לבג"צ צפויות להיות מוגשות כנגד הליך המינוי בשל היותו בתקופת בחירות, דבר שיאריך משמעותית את ההליך ואף עלול לגרום להקפאתו ככל שהמינוי קרוב יותר לבחירות. כבר בשלב זה נשלחו לוועדת גולדברג התנגדויות מטעם קצינים לשעבר במשטרה. עקב מדיניות הוועדה, לאפשר למתנגדים מהציבור להופיע בפניה גם אם מדובר בטענות שנבדקו בעבר, ברור שההליך יארך פרק זמן, שיגרור את הליכי המינוי עד סמוך ליום הבחירות ואולי אף לאחריו".

מטעמו של ארדן נמסר כי, "על בסיס כל האמור לעיל החליט השר לביטחון הפנים ארדן, שהמשך הליך המינוי כעת, עלול להיתקל בקשיים משפטיים ואחרים שיגרמו לנזק ולחוסר ודאות לארגונים, ולפיכך יש להמשיך את הליך המינוי לאחר הבחירות".

השר ארדן שוחח עם מ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, ועם מ"מ נציב בתי הסוהר, גונדר אשר וקנין, ועדכן אותם בהחלטתו. השר הבהיר כי בהתאם לחוק, נתונות לממלאי המקום הסמכויות הנדרשות והגיבוי להמשיך ולבצע כל תיקון וכל שינוי נדרש במשטרה ובשב"ס כולל ביצוע סבבי מינויים פנימיים.

2 תגובות

מאז שהתקומם נגד הרב הראשי הוא אפס מבחינתי.

נכון, כל אלה שהעיזו פנים,פעם היה כבוד לרבנים היום כבר גם את זה אין לאחר ליברמן ולפיד וחבר מרעיו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן