צילום: Flash90

עיסאווי פריג' על האיחוד בשמאל: "סטירת לחי לציבור הערבי"

עיסאווי פריג' ממר"צ ששובץ במקום ה-11 ברשימה המאוחדת טוען כי העובדה שאין ח"כ ערבי בעשיירה בפותחת היא סטירת לחי לציבור הערבי: "כשצריך קורבן, תמיד הכי קל למצוא את הקורבן הערבי ולדרוך עליו. בלי הקול הערבי לא הייתה מרצ באפריל"
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

עיסאווי פריג', שקיבל את המקום ה-11 ברשימה המאוחדת של העבודה-גשר-מרצ זועם על מיקומו הנמוך. בריאיון הבוקר (יום ב') לווינט הוא בירך על האיחוד עם מפלגת העבודה אך טען כי העובדה שהח"כ הערבי הראשון ברשימה נמצא מחוץ לעשירייה היא סטירת לחי לציבור הערבי: "כשצריך קורבן, תמיד הכי קל למצוא את הקורבן הערבי ולדרוך עליו. בלי הקול הערבי לא הייתה מרצ באפריל".

פריג' הדגיש כי החיבור היה צריך להיעשות בין העבודה למרצ בלבד וללא ח"כ יאיר גולן ששוריין על חשבון אחד המקומות של מרצ: "מפלגת העבודה כן אבל הבחירה הדמוקרטית, הפיקציה, לא, נקודה. מרצ הלכה למהלך פתאומי וזה בסדר, מבורך, אנחנו נתנו את ההסכמה לאורך כל הדרך שמתוך אחריות צריך להתחבר עם מפלגת העבודה. אבל החיבור צריך להיות טהור – מפלגת העבודה ומרצ בלי כל הגושים שהתחברו על הדרך".

הוא הוסיף כי "ברגע שאנחנו הולכים על חיבור עם מפלגת העבודה צריך לבטל את החיבור עם הבחירה הדמוקרטית ויאיר גולן. מרצ לא צריכה את זה. יש הרבה גנרלים בגוש המרכז-שמאל ומרצ היחידה שלאורך כל השנים הקפידה על שותפות יהודית ערבית".

פריג' טען כי ללא הקול הערבי מרצ לא הייתה נכנסת לכנסת לאחר הבחירות הראשונות באפריל: "בזכות קולות הערבים ניצן הורוביץ היום יו"ר מרצ. קיבלנו 156 אלף קולות באפריל, מתוכם 42 אלף קולות מהערבים. היה מומנטום, במקום לחזק את המומנטום הזה אתה בא, נותן סטירת לחי".

גם בראיון לכאן ב', מחה פריג' על האיחוד עם ח"כ יאיר גולן בטענה שהוא לא איש מרצ, ולא צריך לתת לו שריון אם עושים איחוד עם העבודה-גשר. "הוא לא איש מרצ, למה אני צריך לתת לו מקום ברביעייה הראשונה?", תקף פריג' והוסיף: "אם זה היה איחוד עם מפלגת העבודה נטו, הייתי מבין, אבל עכשיו אני נדחק למקום ה-11 למרות שאני רביעי ברשימת מרצ". לדברי פריג', "אנחנו עושים טעות בפעם השנייה. בפעם הראשונה הלכנו עם אהוד ברק ויצרנו אווירה שלא נעבור את אחוז החסימה. עכשיו אנחנו חוזרים על אותה טעות. יצרנו אווירה של פחד שלא נעבור את אחוז החסימה".

חבר הכנסת לשעבר מתח ביקורת על כך שמרצ הצטרפה לטרנד של העדפת הגנרלים: "יש הרבה גנרלים בגוש המרכז שמאל, אבל מרצ הייתה המפלגה היחידה שניסתה לבנות שותפות יהודית ערבית. השותפות הזו לא רק שהצילה את מרצ באפריל, אלא אף הציגה תקווה לשמאל אחר. שמאל של שותפות אמיתית, של שוויון אמיתי, גם בייצוג. ההסכם עם הבחירה הדמוקרטית ויאיר גולן, הוא סטירת לחי לשותפות הזו. אמירה שבסופו של דבר, מרצ לא שונה מכחול לבן בהערצת הגנרלים ובהעדפתם, על פני חיזוק ערכי השמאל ובראשם השותפות".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. עכשיו אתם מבינים מזה שרץ הם מיצגים את הערבים.
  כי אין שום מדינת ערב שמייצגת אותם .
  גם בגרמניה היו נציגים יהודים.
  מסכנים כנראה חשבו שהמוות יפסח עליהם בסוף נשרפו ונחנקו גם בני משפחתם של יהודיים אלו שלא היו יהודיים.
  כגון אחיהם שהתחתן עם גויה או אביהם לאחר גירושיו יתחתן עם גויה וכן הלאה.
  משיח עכשיו.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן