תיעוד בלעדי: הגרי"מ שכטר בניחום אבלים אצל הגר"מ שטרנבוך • צפו

הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר מגדולי רבני 'ברסלב' הגיע לנחם את מרן הגר"מ שטרנבוך היושב שבעה על אחיו הגאון רבי דב שטרנבוך זצ"ל. JDN מביא תיעוד בלעדי משית הצדיקים על המנוח זצ"ל, חסידות ברסלב והברכה של הגרי"מ למרן הגר"מ

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א מגדולי רבני ומשפיעי 'ברסלב' הגיע היום (שני) לנחם את מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א היושב שבעה על אחיו הגאון רבי דב שטרנבוך זצ"ל.

בדבריו אמר הגה"צ רבי יעקב מאיר שכטר כי זכה להכיר את הנפטר הגאון רבי דוב שטרנבוך זצ"ל, וביקש מהנוכחים כי ישתדלו לרשום את העובדות המופלאות על רבי דוב זצ"ל למען יוכלו להוציא מהם ספר מיוחד בו יונצחו מעשיו הטובים כדי ללמד את הדור הצעיר מושגים בגדלות האדם.

במקום אף התפתחה שיחה תורנית מעניינת, כאשר מרן הגר"מ שטרנבוך העלה שאלה בעניין הנחת תפילין דרבינו תם בימי האבלות, והגרי"מ שכטר השיב והביא את מנהג חסידי ברסלב בעניין.

במהלך השיחה הזכיר מרן הראב"ד כי אחיו הגאון רבי דוב זצ"ל היה תלמיד מובהק של הגרא"א דסלר זצ"ל. אחד הנוכחים במקום ניצל את המומנטום ושאל אם נכונה השמועה כי הגר"מ שטרנבוך ראה על שולחנו של הרב דסלר את ספריו של רבי נחמן מברסלב זי"ע. מרן הגר"מ שטרנבוך השיב כי אכן כך – וכי הספרים לא רק היו מונחים על שולחנו, אלא הוא עצמו היה מעיין ומעמיק הרבה בספרי רבי נחמן מברסלב זי"ע. הגרי"מ שכטר הוסיף כי אף הראב"ד עצמו הינו מחותן של הגרנ"צ קעניג זצ"ל ממנהיגי חסידי ברסלב בדור האחרון.

עם צאתו בירך הגרי"מ שכטר את מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א בברכת אריכות ימים ושנים טובות מתוך בריאות. בדבריו אמר הגרי"מ שכטר: "בפסוק נאמר "ויברך אלוקים את יצחק" ופירש רש"י שזהו ברכת אבלים, ומכוח ברכה זו יושפע על הראב"ד ברכת אבלים להתברך באריכות ימים ושנים מתוך בריות גופא ונהורא מעליא".

2 תגובות

והרי מרן פוסק הדור שליט"א דעתו הק' ברור כשמש שאין שום מקום לספק שמתחם גולובנציק כשר למהדרין לכהנים……..ומי יבוא אחר המלך……

הרב דסלר במכתב מאליהו הביא את ספר ליקוטי מוהר"ן.
וגם מרן הגרע"י מביא בפירושו על מגילת רות.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell