מעמד סיום הש"ס מפואר בקהילת אנשי הצדיק דחסידי ברסלב – שכ' קנה בושם בית שמש

צילום: ברסלב live

מעמד "סיום הש"ס" אדיר בקהילת "אנשי הצדיק" דחסידי ברסלב – שכונת קנה בושם בית שמש

לאחר שבע שנות של עמל ויגיעה של יום יום בשיעור דף היומי המתקיים מידי יום בביהמ"ד סיימו יחד עם כל בית ישראל את ל"ו מסכתות הש"ס במסגרת הדף היומי.

"מוצש"ק ויחי תש"פ" יחקק לזכרון עולם בתולדות ימיה של קהילת "אנשי הצדיק".

עוד מיום השבת קודש הורגשה התרגשות ותכונה רבה בקרב הקהילה למעמד האדיר. עם צאת השבת החלו להתקבץ אל היכל הגדול בביהמ"ד. הציבור שבא בהמוניו התיישב אל שולחנות הערוכים לתפארה לסעודת המצוה – כשהוא מופתע מן הפאר וההדר.
את המעמד הנחה בטוב טעם ודעת הרה"ח ר' יצחק אייזיק שיף שליט"א מחשובי ומשפיעי הקהילה הק'. בדברי פתיחה קצרים כובד המשפיע הנודע בשערים הרה"ח ר' דוד גבירצמן שליט"א אשר דרש בגדולת הקביעות של "דף אחד".. את המעמד המשיך המשפיע הרה"ח ר' יעקב שלמה מוזסון שליט"א מחשובי רבני ברסלב בדברים היוצאים מן הלב. עם סיום דבריו פצחה "מקהלת הילדים" בשירה ובזמרה בניצוחו של בעל המנגן המוכשר הר"ר יואל בריזל הי"ו יחד עם התזמורת של הרב משה ברים הי"ו והרב בנימין אנשין הי"ו.

שיא האירוע הורגש כשהמגיד שיעור הוותיק הרה"ג ר' שמעון הנפליג שליט"א ניגש לסיים את הש"ס ולומר את המילים המיתולוגיות "הדרן עלך מסכת נדה וכל התלמוד בבלי". מיד עם סיום הקדיש פצחה שוב התזמורת יחד עם המקהלה בשירה אדירה שסחפה את הציבור לגבהים רוחניים למשך זמן ארוך.
להתחלת הש"ס כובד הרה"ג ר' צבי לודמיר שליט"א – מחשובי מג"ש בקהילה וראש ישיבת מאירת עינים. משא המרכזי דרש המגיד מישרים הנודע הרה"ג ר' אברהם יודלביץ שליט"א כשהוא ממחיש בדרכו את הדרך הקשה והיגיעה שעברו המסיימים עד שהגיעו ליעד המיוחל.
הרה"ג ר' יחזקאל כהן שליט"א – מרא דאתרא בשכונת קנה בושם שלח ברכתו ע"י שליח שמפאת אילוצים שונים נבצר ממנו להשתתף באירוע.
דברי סיום וצידה לדרך מסר הרה"ח ר' שמואל מאיר אנשין שליט"א ראש ישיבת מבקשי השם, ומחשובי הקהילה, כשהוא דיבר נרגשות בענין "קביעות עיתים" מידי יום, שאי"ה יפתח מידי ערב בביהמ"ד "סדר קביעות עיתים" בין השעות 10:00 – 8:00 בשיעורים הקבועים של דף היומי, וכן לימודים בחברותות בענינים שונים..
לאחר ברכת המזון יצא הציבור בהרגשה עילאית לשבע שנות נוספות של יגיעה ועמל אי"ה…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן