צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

שמולי הציע לגנץ: שריון לח"כ מהעבודה בשביל קידום פריג'

על פי הדיווח חבר כנסת מסוים מהעשירייה הראשונה בעבודה-גשר-מרצ ישובץ באופן טכני עד אחרי הבחירות במקום השלושים ברשימת כחול לבן, וזאת כדי לפנות מקום לפריג' במקום גבוה יותר. בתוך כך, בועידת מרצ פנה חה"כ ליו"ר הורביץ ואמר "מנהיג צריך לא להיות לחיץ"
 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • כניסה משפחתית לנחשונים במים יכולה להיות שלך!

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

במפלגת העבודה-מרצ-גשר מודעים לכך שיש בעיה עם היעדר הייצוג הערבי במעלה הרשימה, ולכן עומדים במפלגה להגיש הצעה די יצירתית לבני גנץ ולכחול לבן. על פי ההצעה של שמולי, חבר כנסת מסוים מהעשירייה הראשונה בעבודה-גשר-מרצ ישובץ באופן טכני עד אחרי הבחירות במקום השלושים ברשימת כחול לבן, וזאת כדי לפנות מקום לעיסאוי פריג' במקום גבוה יותר.

על פי הדיווח של 'חדשות 12', מי שעומד מאחורי ההצעה, כך על פי בכירים בעבודה, הוא חבר הכנסת איציק שמולי – מי שבמידה רבה היה המנוע המרכזי שדחף לאיחוד. בעבודה-מרצ-גשר אומרים למעשה: אנחנו עשינו הרבה כדי ששום קול לא ייזרק, ובלענו איחוד שהיה קשה לנו איתו. בוא התכבד אתה בני גנץ, ועשה את המינימום שבמינימום עבורנו בחזרה. בסביבתו של שמולי סירבו להשיב אם אכן הוגשה ההצעה הזאת, אך ציינו שנבחנות כל האופציות ונהפכת כל אבן במטרה להחליף את השלטון.

ח"כ איציק שמולי מסר בתגובה: "אני אהפוך כל אבן כדי שננצח בבחירות. עניין הייצוג הערבי קריטי למחנה השינוי. שתי המפלגות פעלו באחריות וסולידריות וסייעו לכחול לבן בהבטחת שלמות הגוש במהלך האיחוד. ההצעה מבטיחה שכחול לבן תגדל להיות המפלגה הגדולה אך לא תעשה זאת על ידי פגיעה בשותפות הטבעיות שלה".

בתוך כך, הסערה סביב הצבתו של חבר הכנסת לשעבר עיסאווי פריג' במקום ה-11 בלבד ברשימה המאוחדת של העבודה-גשר ומרצ נמשכת. כ-150 חברי מפלגה ותומכים שהגיעו הערב (שלישי) לאולם "צוותא" בתל אביב אישרו את ההסכם לאיחוד הרשימות – אך רבים ביקשו לדון מחדש בסדר המועמדים.

עתירתו של פריג' לבית הדין המפלגתי נגד ההחלטה שלא עומדת בחוקי המפלגה לדבריו נדחתה, אך הנהלת המפלגה קיבלה את דרישתו להצביע על שתי ההחלטות בנפרד.

חבר הכנסת לשעבר עלה על הבמה כשהוא כועס ונסער. "מנהיג צריך לא להיות לחיץ", פנה ליו"ר הורוביץ. "מנהיג צריך לשמור על עקרונות. הצעת ההחלטה הזו היא תרמית והיא לא נכונה. כן להסכם עם מפלגת העבודה, לא לשריונים". הוא התייחס לעשרות אלפי הקולות שקיבלה המפלגתה בזכותו בבחירות הקודמות ואמר: "לקחנו את הקולות כמו שלוקחים מלוע הארי. זה לא היה פשוט. עם כל זה הצלחנו להגיע לחצי מנדט".

פריג' הציג כדוגמה את חבר הכנסת עופר כסיף, המועמד היהודי שהוצב במקום השלישי ברשימה המשותפת. "תסתכלו על עופר כסיף, ממוקם במקום שלישי כאמירה, ולא כמספר קולות פוטנציאליים. זה מה שצריך להנחות אותנו. התחייבויות אישיות ופוליטיות. יש מוסר ויש אנושיות ויש פוליטיקה. אסור לבעוט בכל מה שבנינו".

כזכור, אחרי האיחוד בשמאל: ח"כ לשעבר עיסאווי פריג' מקום 6 ברשימת מר"צ שקיבל את המקום ה – 11 הלא ריאלי ברשימה המאוחדת, עתר היום (שלישי) לבית הדין של מפלגת מר"צ נגד השיריון של סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן במקום השביעי.

פריג' כתב כי העתירה מוגשת בשל העובדה, "שהצעת ההחלטה שמבקש להביא יו"ר המפלגה נשלחה אל חברי הוועידה אמש לקראת חצות הליל, הצעה, שמבקשת מחברי הוועידה לאשר שורה של התקשרויות פוליטיות, הן בריצה משותפת עם מפלגת העבודה, והן בחיבור, שמשמעותו החוקית לא הובהרה והסכם בגינו לא נשלח אל חברי המפלגה ואך מבקש להכניס לרשימת מר"צ לכנסת מועמדים מטעמה, שלא נבחרו על ידי המפלגה. הצעת השריון כאמור מובאת, בניגוד לחוקת מרצ ולתקנונה, ללא דרישה לתיקון החוקה והתקנון".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. מפלגות הכלאים, תשריינו לליברמן מקום כיהוא לא הולך לעבור את אחוז החסימה שהוא הגדיל את האחוז, בור כרה ויפול בשחת עושהו

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן