צילום: הדס פרוש / פלאש 90

גנץ הדיח את חה"כ יברקן לאחר שנפגש עם נתניהו לקראת הצטרפותו לליכוד

יו"ר כחול לבן החליט להדיח את ח״כ גדי יברקן מרשימת כחול לבן. זאת לאחר שנפגש הצהריים עם ראש הממשלה והסכים לשיריון במקום ה-20 ברשימה הליכוד לכנסת ה-23. בליכוד מתקיים משאל טלפוני בקרב חברי מזכירות הליכוד לאישור מינויו

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "בגיל 8 נתלשתי מהבית" מוישי חוזר ליום הבריחה

  תוכן מקודם

 • "הבית בבני ברק" משפחת הערליך בימים יפים יותר

  תוכן מקודם

חבר הכנסת גדי יברקן מכחול לבן אמר היום (רביעי) לראשי מפלגתו כי אם הם לא ישדרגו את מקומו ברשימה הוא ישקול לעבור לליכוד. בתגובה הודיע יו"ר כחול לבן, בני גנץ כי החליט בתיאום עם יו"ר חה״כ בוגי יעלון תל"ם, הרשימה דרכה חבר יברקן בכחול לבן, להדיח את ח״כ גדי יברקן מרשימת כחול לבן.

יו״ר תל״ם ח״כ משה ( בוגי ) יעלון הודיע לפני לח״כ גדי יברקן, שנוכח התנהלותו והתנהגותו שמעידה יותר מכל על ערכיו, הוא מודח ממפלגת תל״ם ולא יכלל עוד ברשימת ׳כחול לבן׳ לכנסת ה-23.

הדחתו של יברקן הגיע בצל הדיווחים על עריקתו לליכוד. יברקן אף נפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. גורם בליכוד טען הצהריים כי יברקן כבר הסכים לשיריון במקום ה20 ברשימה המפלגה לכנסת ה-23. לפי דיווחים בתקשורת בליכוד מתבצע משאל טלפוני על לאישור הצטרפותו של יברקן, ‏המשאל מתקיים בקרב חברי מזכירות הליכוד במטרה לשריין את המקום ה-20 לח"כ העורק.

יברקן עצמו אמר מוקדם יותר ל'כאן חדשות': "טרם החלטתי". לדבריו: "ההצעה לעבור לליכוד קיימת מהכנסת ה־21, בכחול לבן יודעים הכל כבר חודשיים. כרגע טרם קיבלתי החלטה".

חה"כ יברקן, מוצב כעת במקום ה־33 ברשימת כחול לבן, והוא מכהן מטעם מפלגת תל"ם. בליכוד טוענים שהצליחו לשכנע את יברקן לעבור אליהם ולהשתבץ במקום ה־20 ברשימה וכי מזכירות הליכוד נדרשת לאשר את המינוי.

גורמים פוליטיים טוענים כי אם יברקן יחליט לעבור לליכוד, יהיה זה מהלך משמעותי שכן בבחירות האחרונות נדד מנדט של יוצאי אתיופיה מהליכוד לכחול לבן, ככל הנראה בשל חוסר הייצוג של העדה במפלגת השלטון

הליכוד ימסור בשעה 20:00 את רשימתו ליו"ר ועדת הבחירות. הרשימה תימסר על ידי השר יריב לוין, השרה יפעת שאשא ביטון, ח"כ דוד ביטן ומנהלת הסיעה עליזה בראשי.

יברקן ישוריין בליכוד במקומו של שר האוצר משה כחלון שהודיע בתחילת השבוע כי לא יהיה ברשימת הליכוד בבחירות הבאות וצפוי לסיים את דרכו הפוליטית עם כינון ממשלה חדשה. על פי הדיווחים, לאחרונה הגיעו אליו נציגים מהליכוד כדי להכין את טפסי המועמדות לכנסת אך הוא, ומועמד נוסף מהמקום ה-57 ברשימה הודיעו כי הם לא מעוניינים בכך.

ב'חדשות 12' דווח כי בליכוד יש מחשבות לשריין במקום ריאלי נציג לעולי אתיופיה. בליכוד הבינו שמנדט עד מנדט וחצי של עולי אתיופיה עזבו את הליכוד בבחירות האחרונות. רבים מהם עברו בסופו של דבר להצביע לכחול לבן – לה שני נציגים מהעדה ברשימה. כעת בליכוד מנסים להשיב אותם בחזרה, בניסיון להגיע ל-61 המנדטים המיוחלים לגוש.

7 תגובות

יברקן מתאים לליכוד.
אם לא ממלאים את רצונו, הוא עורק לליכוד.

בפעם הקודמת הוא יכל לעבור ולהקים ממשלה, חבל שלא עשה זאת.

יברקן אדיוט גמור,
מי מצטרף לספינה טובעת.

הרבה אתיופים הצביעו לכחול לבן בגללו. עכשיו יחזרו לשפיות והתמימות המאפיינת אותם. שמאל=גיהנם

לכל מי שכועס
עדיין יש את פנינה…
שיש לה הרבה יותר זכויות ממנו.

עוד אחד שנכנס לנבחרת הערסים המטומטמים של הליכוד

באמת נראה לכם שישתנה משהו הכל אותו דבר הגושים לא ישתנו ויהיה בחירות רביעות!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן