יו"ר המפלגה הירוקה שנותרה מחוץ לאיחוד בשמאל בין העבודה-גשר למרצ, הודיעה כי לא תתמודד בבחירות לכנסת ה-23. "במערכת הבחירות הזו אני לא אתמודד לכנסת אבל אמשיך להתמודד על המדינה" והוסיפה: אני משלמת "בגאווה את המחיר"

יו"ר המפלגה הירוקה חברת הכנסת סתיו שפיר, הודיעה היום (רביעי) כי היא לא תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-23. בפתח מסיבת העיתונאים שכינסה בשדרות רוטשילד בת"א אמרה שפיר: "אני רוצה לפתוח בתודה לכל האנשים הנפלאים שפנו אליי משמאל ומימין. ריגשתם אותי ולאורך השנים מאז שנפגשנו כאן ברוטשילד בפעם הראשונה. מה ששמעתי מכם שכנע אותי שאפשר לעשות את זה. הצלחתם לשמור עליי גם בלכלוך הפוליטי".

שפיר התייחסה לאיחוד בשמאל וטענה כי היא זו שמשלמת את המחיר הפוליטי על כך: "שקלתי בכובד ראש את המצב הנוכחי במחנה שלנו. האיחוד הזה נכון ואני משלמת בגאווה את המחיר. זה מה שצריך לעשות כדי שהדמוקרטיה תמשיך לשגשג אחרי הבחירות האלו".

"הקרב של היום הוא להרחיק את ראש המאפייה מכיסא ראש הממשלה, ולנקות את אורוות השלטון מהשחיתות האיומה שפשתה בו ומההסתה שהביאה את החלקים היפים כל כך של החברה הישראלית להיות מסוכסכים אלה עם אלה".

"התנועה הירוקה יודעת להביט אל המחר, זו הסיבה שחברנו יחד, הקרב של היום הוא לנקות את אורוות השלטון מהשחיתות האיומה ומההסתה", הוסיפה הח"כית הפורשת. "הקרב של המחר הוא לא ביבי, התנועה שבנינו כאן מאז המחאה החברתית היא לא תנועת 'רק לא ביבי'".

"במערכת הבחירות הזו אני לא אתמודד לכנסת אבל אמשיך להתמודד על המדינה. היום אנחנו לוקחים את התנועה שלנו החוצה – לרחובות, לערים, לשכונות – כדי לבנות את המחר שלנו ולחזור חזקים יותר".

טרם האיחוד בשמאל, הסכימו במרצ לשמור לשפיר את המקום החמישי ברשימה. בכירים במרצ אמרו ששפיר ככל הנראה לא תהיה חלק מהרשימה וטענו כי ישנו כעס גדול במפלגה על שפיר, שניהלה קמפיין נגד מרצ.

לפני כשלושה שבועות הודיעה שפיר כי תרוץ עם המפלגה הירוקה והצהירה: "המפלגה הירוקה רצה לכנסת. מה שקורה בשמאל זה לא מחנה פוליטי – זו הטיטאניק. אין לי כוונה להתנגש בקרחון, אלא לדאוג שתהיה פה אלטרנטיבה שלטונית. מי שרוצה איחוד ולא עסקנות – יבוא איתנו".