סביבת ראש הממשלה: "על אף המחיר האישי הכבד, רפי פרץ פעל ומזער את הנזק של בנט לגוש הימין והציל קולות לגוש. עכשיו מצפה ראש הממשלה מבן גביר לפרוש מהמירוץ". עוצמה יהודית: "אם נתניהו היה פורש מתפקידו הייתה מוקמת ממשלה

בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחסו היום (חמישי) לדרמה הפוליטית אתמול בימין ואמרו כי, "הוטו של נפתלי בנט על בן גביר העמיד בסכנה את כל שלטון הימין. ראש הממשלה משבח את המנהיגות שגילה השר הרב רפי פרץ שעל אף המחיר האישי הכבד פעל ומזער את הנזק של בנט לגוש הימין והציל קולות לגוש".

מקורבי יו"ר הליכוד הוסיפו כי נתניהו מצפה מעוצמה יהודית לפרוש מהמירוץ: "עכשיו מצפה ראש הממשלה מבן גביר, עם כל הקושי שבדבר, שיפרוש מהמירוץ כדי להבטיח את שלטון הימין. כפי שסתו שפיר פרשה על מנת להבטיח את ניצחון השמאל ועקירת ישובים, כך בן גביר צריך לפרוש ולהבטיח את ניצחון הימין ומניעת עקירת ישובים".

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה: "גם ראש הממשלה יודע שרק עוצמה יהודית לא תבגוד בגוש הימין ותיכנס לממשלת גנץ. בנט רצה לשבת עם גנץ, סמוטריץ' תמך בממשלת אחדות, וגם נתניהו עצמו חתר לכינון ממשלה עם לפיד, גנץ ומפלגת העבודה. בפעם הקודמת ראש הממשלה הלך על הראש של עוצמה יהודית, ומנע הקמת ממשלת ימין".

"אם ראש הממשלה חפץ בהקמת ממשלת ימין, אנו קוראים לו לגלות אחריות, לתת לעם להחליט, ולא לנסות לפגוע בעוצמה יהודית". עוד נמסר מטעם מפלגת הימין הקיצונית: "אם ראש הממשלה היה פורש מתפקידו הייתה מוקמת ממשלה – שלא יטיף לבן גביר לעשות מה שאינו עושה בעצמו, ובצדק".

יו"ר הימין החדש השר נפתלי בנט התייחס הבוקר לאיחוד עם פרץ וסמוטריץ' ואמר כי, "התאחדנו. לא בלוק טכני, סיעה מאוחדת לפני ואחרי הבחירות. ימינה – טב. גאה להנהיג תנועה שמחברת את כל הימין האידיאולוגי וכל גווני הציונות הדתית: דתיים, חילונים, מסורתיים, חרד״לים, ליברלים – כולנו בעד שלמות ארץ ישראל ועם ישראל, ומסורת ישראל. ‏חירות האדם. ‏הנבחרת הכי טובה בישראל. ‏לניצחון".

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר תקף הבוקר את בנט ואמר כי הוא מעוניין בחיבור עם כחול לבן: "נתניהו לא רצה ממשלת אחדות עם גנץ? רצה. אני כנראה מקלקל לבנט את התרחיש ללכת עם גנץ, אני שונה, אני אחר. אומרים לי שאני לא מתאים לפוליטיקה, אולי הם צודקים אבל מגיע לילדים שלנו משהו אחר. אני לא עוד אחד שבא לעשות סיבוב באולפנים, זה לא אני, מגיע לציבור במדינת ישראל משהו אחר".

בראיון 'לווינט' אמר בן גביר כי "מה שעברתי בלילה הזה ייזכר לדיראון עולם בפוליטיקה של הציונות הדתית", בן גביר הוסיף: "מילה זו לא מילה, פוליטיקאים שקרנים. הרב רפי פרץ, איך הוא לא מתבייש לתקוע לי סכין בגב, דיברנו ואמרתי לו שהוא תקע לי סכין בגב. הוא השפיל את המבט. איך הוא עושה את זה? אנחנו מצילים אותו מתבוסה פוליטית, מהמצב שהוא היה בו לפני שלושה שבועות".

השר יריב לוין התייחס הבוקר לפיצול במפלגות הימין, ותקף בחריפות את שר הביטחון נפתלי בנט: "כך לא מתנהגת מנהיגות שרוצה לנצח בבחירות". בראיון ל'רשת ב' אמר כי הקשיים בהשגת איחוד איימו על כסאו של בנט, שנכנס לתפקידו רק לפני כשלושה חודשים: "היינו קרובים מאוד למצב של פיטורי בנט מתפקיד שר הביטחון, אך עכשיו, כשהושג איחוד, הצורך פחת משמעותית".

כזכור, אמש הושג סיכום בימין לריצה תחת רשימה אחת שכוללת את הימין החדש, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, אך לא את עוצמה יהודית של איתמר בן גביר. יו"ר עוצמה יהודית הגיש את רשימתו בנפרד. הרשימה המאוחדת מורכבת מבנט במקום ראשון, פרץ בשני, שקד בשלישי ולאחר מכן בצלאל סמוטריץ'. את שאר הרשימה ירכיבו מתן כהנא מהימין החדש, אופיר סופר מהאיחוד הלאומי, עידית סילמן שעברה בדקות האחרונות לפני החתימה על ההסכם מהבית היהודי לימין החדש, ובמקום השמיני העיתונאית שרה ב"ק שהצטרפה לבית היהודי לפני מספר ימים.