במשרד התחבורה החלו להקדים ולדחות כ-50 נסיעות של הקווים הציבוריים שנסעו טרם צאת השבת. סמוטריץ': "עכשיו אני מבין שנכנסנו למערכת הבחירות" הוא הציע לכל שונאי הדת שמחפשים לייצר ספינים וסערות - "תנשמו"

לאחר שנים רבות בהם נהג משרד התחבורה במדיניות של "העלמת עין" מכמה מאות קווי אוטובוס שהיו מתחילים את נסיעתם לפני צאת השבת, במשרד התחבורה החליטו לאחרונה על ביטול עשרות נסיעות בקווי אוטובוס שפעלו לפני צאת השבת ברחבי הארץ. כך פורסם ב'ווינט'.

לפי הפרסום, הסיבה שבמשרד התחבורה החלו לבטל או לדחות את הקווים, היא תלונות שהגיעו למשרד מהציבור הדתי על קווים שעובדים בשבת סמוך לבתיהם. גורם במשרד שצוטט בכתבה בחר להתנצל על המהלך המתבקש של שמירת החוק והסטטוס קוו ואמר: "בחרנו להתחשב בציבור הדתי במקומות שאפשר מבלי לפגוע בשגרת חייהם של הציבור החילוני". לדבריו: "אנשים צריכים להבין שאנחנו מיישמים את המדיניות של הממשלה".

גם תגובת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לאתר אינה מתייחסת לעובדה כי משרד התחבורה הפסיק לרמוס את השבת והחוק ועשה את המוטל עליו ומסר כי "הוחלט לשנות את לוחות הזמנים למספר קווים שבהם יש מיעוט נוסעים. הזזת שעות הפעילות משעות שבהן הפעילות דלה יותר לשעות עמוסות יותר צפויה שלא לפגוע בנוסעים ואף לספק שירות למספר רב יותר של נוסעים". ברשות הוסיפו: "חשוב לציין כי ברשות הארצית לתחבורה ציבורית פועלים תחת עקרון הסטטוס קוו ומיישמים את המדיניות שנקבעת בידי הממשלה".

מנגד, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' דווקא בחר להתגאות במהלך ואמר כי "עכשיו אני מבין שנכנסנו למערכת הבחירות". סמוטריץ' פנה בציניות לכל "הספינולוגים שמחפשים על מה לעשות סיבוב", כלשונו "אני מציע סיבוב חינם בנתיב פלוס, רק תזכרו לקחת איתכם טרמפיסט, שלא תקבלו קנס".

שר התחבורה הסביר כי הרשות הלאומית לתחבורה ציבורית, פועלת במקצועיות ועם יד על הדופק למען אזרחי ישראל. "יש סטטוס קוו בנושא השבת והוא לא משתנה. הרשות לתחב"צ פועלת יום יום שעה שעה כדי למקסם את יעילות התחבורה הציבורית. לכל שונאי הדת שמחפשים לייצר ספינים וסערות, תנשמו". את דבריו סיים סמוטריץ' כי "‏יש מי שדואג לתחבורה הציבורית באמת, ויש דתופובים שעושים עליה סיבוב. שבת שלום!".

להקת המסיתים לא פספסה את ההזדמנות לתקוף את המהלך המבורך של השר סמוטריץ'. יו"ר כחול לבן בני גנץ שנוהג לשבח את שלטון החוק אמר בתגובה לפרסום: "ננצח ונתקן. מדינת ישראל היא מדינה יהודית ולא מדינת הלכה. כל אחד יוכל לחיות על פי דרכו". יו"ר העבודה גשר מרצ, עמיר פרץ אמר כי "שר התחבורה בממשלת המעבר צריך להפוך לשר התחבורה לשעבר".