התוכנית גובשה יחד עם שר הפנים, שר התיירות, שרת השיכון והבינוי, שר האנרגיה, השר להגנת הסביבה ושר האוצר וכוללת תקציב של כ-30 מלש״ח עבור שיקום מיידי של העיר, מימון פעולות תכופות, פינוי מפגעים ושדרוג תשתיות ציבוריות שנפגעו בשיטפונות

ראש הממשלה בנימין נתניהו יביא לאישור הממשלה ביום ראשון החלטת ממשלה להקצות לעיר נהריה כ-30 מלש״ח לטובת שיקום נזקי השיטפונות. זאת בהמשך לביקורו של נתניהו בנהריה בתחילת השבוע אז הנחה רה״מ את מ״מ מנכ״ל משרד רה״מ רונן פרץ להכין תוכנית ממשלתית לשיקום נזקי השיטפונות בנהריה.

התוכנית, שגובשה יחד עם שר הפנים, שר התיירות, שרת השיכון והבינוי, שר האנרגיה, השר להגנת הסביבה ושר האוצר, כוללת תקציבים עבור שיקום מיידי של העיר, מימון פעולות תכופות, פינוי מפגעים ושדרוג תשתיות ציבוריות שנפגעו בשיטפונות.

צילום: דוד כהן / פלאש 90.

יוזמה להכריז על אסון לאומי בעקבות אירועי מזג האוויר

ההחלטה כוללת תקציבים יעודיים שיועברו לעיריית נהריה לצורך סיוע במימון הוצאות החירום אליהן נדרשה בהתמודדות עם השיטפונות ובשיקום מיידי של האזורים שנפגעו. בנוסף, הממשלה תפעל לשיפוץ, שיפור ושדרוג התשתיות ופיתוח הרחובות שנפגעו בעקבות הסערה, וכן לשיקום תשתיות התיירות הציבוריות שנפגעו לאורך רצועת החוף ובסמיכות לבתי מלון בעיר.

הממשלה תחליט על קידום והשלמת הליכי התכנון לתכנית הניקוז, להקמת אתרי ויסות שיטפונות במעלה נחל הגעתון, במטרה למנוע הישנות של מקרים דומים. בנוסף, הממשלה תנחה על הקמת צוות היגוי שיסייע בהסרת החסמים לתוכנית ויבטיח את השלמת התכניות במועד.