צילומים: פלאש 90

איציק כהן מוותר על המינוי לשר השיכון – משולם נהרי ימונה לסגן שר הרווחה

סגן שר האוצר איציק כהן מש"ס הודיע כי הוא מוותר על מינויו לתפקיד שר השיכון והבינוי, "משום שמינויו יחייב את פיטורי שרת השיכון והבינוי יפעת שאשא ביטון". במקום זאת, ח"כ משולם נהרי ימונה לסגן שר העבודה והרווחה. כהן יישאר סגן שר האוצר

סגן שר האוצר, ח"כ איציק כהן מש"ס, הודיע הבוקר (שישי) ליו"ר שס, השר אריה דרעי, כי הוא מוותר על מינויו לתפקיד שר השיכון והבינוי, משום שמינויו יחייב את פיטורי שרת השיכון והבינוי יפעת שאשא ביטון – כך נמסר לפני זמן קצר מתנועת ש"ס. עוד נמסר כי הוחלט היום כי ח"כ משולם נהרי, סגן שר הפנים, ימונה לסגן שר העבודה והרווחה עם סמכויות נרחבות, בדגש על טיפול באוכלוסיות מוחלשות.

כהן יישאר בתפקידו כסגן שר האוצר. בש"ס מסבירים כי אם השרה שאשא ביטון היתה מועברת מתפקידה, היא לא היתה יכולה להתמנות לתפקיד שרה במשרד אחר, בשל ממשלת המעבר. "לא רציתי שמינויי יהיה על חשבון פיטוריה של השרה שאשא ביטון. זו לא דרכי ובניגוד לאופיי. אני מעדיף להמשיך במשרד האוצר ולקדם יוזמות ופעולות למען כלל הציבור בישראל", אמר כהן בהודעה לתקשורת.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לפני כשבוע לחזור בו ולא למנות ארבעה שרים חדשים בממשלתו. בישיבת הממשלה ביום ראשון השבוע היו אמורים לאשר את מינויים של ח"כ דוד ביטן לשר החקלאות, של סגן השר יצחק כהן מש"ס לשר השיכון, של השרה יפעת שאשא ביטון לשרת הרווחה ושל סגנית השר ציפי חוטובלי לשרת התפוצות. הנושא כבר עלה לסדר יום הממשלה והופץ לשרים, אך בהמשך בוטל.

ההחלטה של נתניהו הגיעה בעקבות פסיקה של בית משפט העליון בנוגע לעתירה נגד מינוי נפתלי בנט לשר הביטחון, במהלכה רמזו השופטים אסתר חיות, נועם סולברג וג'ורג' קרא, מה היה דעתם עם ממשלת המעבר תמנה עוד שרים ללא אישור מליאת הכנסת: "לא ניתן יהיה לקבל התנהלות לפיה ממשלת מעבר תנצל את הסמכות הנתונה לה ותגדיל עד בלי די את מספרם של חברי הממשלה".

בנוסף, ח"כ דוד ביטן הודיע כי הוא מוותר על המינוי המתוכנן שלו לשר החקלאות. "בעקבות ההשהייה במינוי השרים החלטתי לוותר על המינוי לשר החקלאות", מסר ביטן. יו"ר הקואליציה לשעבר הוסיף מתח ביקורות מרומזת על נתניהו: "חבל שמינוי שהיה צריך להתבצע לפני שנתיים נדחה כל הזמן באמתאלות שונות עד שהגענו לנקודה שמעקרת אותו מתוכן".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *