יו"ר הכנסת הודיע על כינוס המליאה ביום שלישי הבא בכדי להצביע על הקמת וועדת הכנסת שתדון בחסינות של נתניהו: "סיעות הבית יהפכו את הדיונים לתעמולת בחירות אסורה ובית המחוקקים יהפוך לג'ונגל. טעימה מרה מכך הורגשה בדיון בשבוע שעבר"

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין הודיע הערב (ראשון) על כוונתו לכנס את מליאת הכנסת ביום שלישי בשבוע הבא בעקבות הגשת 25 חתימות של חברי כנסת. המליאה תתכנס בכדי לדון באישור ההצעה של הוועדה המסדרות להקים את וועדת הכנסת שמטרתה לדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אדלשטיין אמר הערב כי, "כפי שאמרתי לפני שבוע – הליך הדיון בבקשת החסינות של ראש הממשלה הפך למזוהם. סיעות הבית יהפכו את דיוני ועדת הכנסת לתעמולת בחירות אסורה ובית המחוקקים יהפוך לג'ונגל. טעימה מרה מכך הורגשה בדיון שהתקיים בוועדה המסדרת לפני מספר ימים".

"במסיבת העיתונאים שבוע שעבר הצהרתי: 'לא אעכב ולא אזרז את הדיון. את כל ההחלטות אקבל על פי אותם ערכים בהם אני דוגל כל חיי ובהתאם להוראות החוק, תקנון הכנסת ופסיקה משפטית קיימת'. כך בדיוק פעלתי כעת. אף שאני חולק על עמדת היועץ המשפטי לכנסת, אני סבור שכדי לשמור על אמון מוסד יו"ר הכנסת על ידי כל סיעות הבית קיימת חשיבות לקבלה".

יו"ר הכנסת הסביר את החלטתו לעכב את הדיון עד לאמצע שבוע הבא: "בשבוע מדיני חשוב בישראל, במהלכו מגיעים למדינה, וגם לכנסת, עשרות מנהיגים מהעולם, לא אאפשר במשכן הכנסת התכתשות, שבכל מקרה היא פסולה, ומהווה ביזוי בית המחוקקים. קל וחומר שלא אאפשר לקיים דיון בכנסת בנושא השנוי במחלוקת ביום השואה הבינלאומי שיחול ביום שני הבא".

כזכור, בשבוע שעבר, בתום דיון סוער הוועדה המסדרת בראשות חה"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) אישרה את הקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי ההחלטה ועדת הכנסת תדון גם בהקמת ייתר הוועדות. בוועדה יהיו חברים 30 חברי כנסת, בדומה להרכב הוועדה המסדרת ובראשות הוועדה יעמוד ח"כ אבי ניסנקורן. הקמת הוועדה טעונה את אישור מליאת הכנסת.