דיווח: יו"ר סיעת הליכוד מיקי זוהר מקדם את המהלך בברכתו של רה"מ. המפלגות החרדיות צפויות להציע ליו"ר עוצמה יהודית לפרוש מהמירוץ בתמורה לתפקיד שר. בסביבתו של נתניהו הכחישו את הדיווח ובעוצמה יהודית אומרים ש"הם לא דנים בתקשורת"

מפלגת עוצמה יהודית קיבלה בימים האחרונים הצעה לפיה המפלגה תפרוש מהמירוץ לכנסת ה-23 ובתמורה יקבל יו"ר המפלגה, עו"ד איתמר בן גביר, תפקיד שר בממשלה הבאה, כך דווח הערב (ראשון) ב'חדשות 12'.

לפי הפרסום בניסיון נוסף של הקואליציה להביא לפרישת עצמה יהודית מהבחירות בניסיון כדי למנוע אובדן קולות לגוש הימין, גיששו במפלגות החרדיות האם קיימת אפשרות שבן גביר יפרוש ויעביר את תמיכתו לש"ס או יהדות התורה, והם בתמורה יבקשו עבורו משרת שר בממשלה הבאה.

עופר חדד שחשף את המגעים טען כי מהלך כזה אינו יכול לצאת לדרך בלי ברכתו של ראש הממשלה נתניהו שבשיחות סגורות הוא נותן אור ירוק למהלך ואף מקדם את היוזמה. לדבריו, נתניהו מינה את מקורבו יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר לקדם את המגעים והוא נמצא בסוד העניינים.

בסביבתו של ראש הממשלה הכחישו את הדיווח ואמרו בתגובה לפרסום כי היוזמה למינוי בן גביר לשר אינה על דעתו של ראש הממשלה והיא לא תצא לפועל.

בעוצמה יהודית אמרו: "לא נעשה דיון בתקשורת על הצעות שאנו מקבלים", במפלגה הוסיפו: "אם כי צריך להבין שעוצמה היא תנועה אידיאולוגית ולא כיסאולוגית. המזכירות מכונסת בימים אלה ונקבל החלטות בקרוב".

בתוך כך, גורמים במערכת הפוליטית אומרים כי מפלגת עוצמה יהודית עדיין לא החליטה האם היא רצה עד הסוף בבחירות הקרובות ובהנהגת המפלגה מתקיימים כל העת דיונים האם כדי לקחת את הסיכון שבריצה עצמאית. הערב מתכנסת מזכירות 'עוצמה יהודית' לדון בהמשך דרכה של המפלגה בבחירות במפלגה רוצים לקבל השבוע את ההחלטה אם ואיך לפרוש ולא לחכות לדקה התשעים.

בשמאל מיהרו לתקוף את היוזמה, יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, אמר כי "נתניהו ידרדר את המדינה לפשיזם כדי להנצל". לדבריו: "דיל הגזענות תמורת חסינות הוא הדבר היחיד שראש הממשלה עוסק בו. לאחר שלא הצליח להכניס את הכהניסטים מהדלת הראשית, הוא ושליחיו מנסים דרך החלון. נתניהו ידרדר את המדינה לפשיזם בשביל להנצל ממשפט צדק. בבחירות הקרובות, נסלק אותו. בממשלה הבאה, העבודה-גשר-מרצ תחליף את שותפיו הגזענים".