מנהיג דאעש החדש, א-סלבי.

מוביל רצח העם היזידי וממייסדי הארגון: זהו מנהיג דאעש החדש

הגרדיאן הבריטי מדווח כי אמיר מוחמד א-סלבי הוא יורשו של אל-בגדאדי בראשות ארגון הטרור הרצחני. הוא בן למשפחה טורקמנית ואחד המעטים בדאעש שאינו ערבי. א-סלבי מונה שעות אחרי חיסול המנהיג לפני שלושה חודשים

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

הגרדיאן הבריטי מדווח הערב (שני) מפי גורמים בשתי סוכנויות מודיעין שונות כי המנהיג החדש של ארגון הטרור הרצחני 'המדינה האסלאמית' (דאעש) הוא אמיר מוחמד עבד א-רחמן אל-מוואלי א-סלבי הידוע גם בשם חאג'י עבדאללה. לפי העיתון הנחשב, א-סלבי נחשב לאחד מבכירי דאעש וממייסדי הארגון.

אותם גורמי מודיעין ששוחחו עם העיתון ספרו כי א-סלבי מונה לתפקיד שעות ספורות אחרי חיסולו של המנהיג הקודם אבו בכר אל-בגדאדי במבצע מיוחד של הכוחות המיוחדים האמריקניים לפני כשלושה חודשים. תחילה אמרו בארגון כי המחליף של אל-בגדאדי הוא אבו איברהים אל-האשימי אל-קוריישי אולם שם זה לא היה מוכר על ידי גופי המודיעין וכעת מתברר כי היה זה רק כינוי.

מאז מינויו לפני שלושה חודשים ארגוני המודיעין מכל העולם ניסו להרכיב פרופיל של מנהיג דאעש החדש. הגורמים טענו באוזני כתב העיתון הבריטי כי א-סלבי הוא מוותיקי הארגון ובעל אידאולוגיה אדוקה במיוחד בדומה לקודמו בתפקיד אל-בגדאדי ונחשב לאחד המשפיעים ביותר בדעותיו על שורות הארגון.

א-סלבי נולד בעיר תל-עפר בעיראק למשפחה טורקמנית כך שהוא מהיחידים בארגון שאינם ערבים ולפי ההערכות, יש לו לפחות בן אחד. גורמי מודיעין יודעים לספר כי א-סלבי ידוע כמלומד אסלאמי המחזיק בתואר בחוקי השריעה מאוניברסיטת מוסול. אחד מפסקיו הידועים התיר את רצח העם של היזידים.

בשנת 2004 הוא נעצר על ידי כוחות ארצות הברית בדרום עיראק ושם פגש את אל-בגדאדי. ב'וואלה' דווח כי לפני חיסולו של אל-בגדאדי מחלקת המדינה האמריקנית הכריזה על פרס של חמישה מיליון דולר למי שייתן את ראשו של א-סלבי ושני בכירים נוספים מהארגון.

4 תגובות

… וזכרו

למה שמים תמונות של רוצחים מתועבים?!

גם אני תוהה, מדוע שמים תמונה ענקית של רשעים ורוצחים??? אסור להסתכל בפני רשע

"ולכל בני ישראל לא יחרץ כלב לשונו"

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן