צילום: אלעד מלכה

גנץ: "לאחר הבחירות נפעל להחלת הריבונות בבקעת הירדן בתיאום בינלאומי"

יו"ר כחול לבן הצהיר כי יחלו את הריבונות בבקעת הירדן אחרי הבחירות: "נעשה זאת במהלך לאומי מוסכם ובתיאום עם הקהילה הבינלאומית". על עסקת המאה: "אני מקווה שטראמפ יקדים ויפרסם את התוכנית". נתניהו: "למה לחכות לאחרי הבחירות?"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר היום (שלישי) כי, "לאחר הבחירות אנחנו נפעל להחלת הריבונות על בקעת הירדן, נעשה זאת במהלך לאומי מוסכם ובתיאום עם הקהילה הבינלאומית", את הדברים אמר בסיור במועצה אזורית מגילות צפון ים המלח בבקעת הירדן יחד עם חבר הנהגת כחול לבן, משה (בוגי) יעלון, ראש המועצה אריה כהן וחברי הכנסת אורנה ברביבאי, יועז הנדל ואלון שוסטר:

גנץ הוסיף כי, "עד אז נדאג לפתח את המרחב הזה. חייבים להתקדם, אסור שיקרו מקרים נוספים כמו אובדן צופר ונהריים, תופעה חמורה שהתרחשה בעיקר בגלל הזנחה מדינית מתמשכת שבינינו לבין ירדן. אנחנו נדאג לפתח את בקעת הירדן, את התשתיות החקלאיות, את ההתיישבות, תשתיות התיירות, התשתית הפיזית במקום הזה. היינו עכשיו בביקור במועצה, ניכר שיש הרבה מה לעשות. חייבים להתקדם ואנחנו נתקדם".

יו"ר כחול לבן הוסיף כי, "זה הביקור השני אולי השלישי שלנו בבקעת הירדן ואנחנו חוזרים וקובעים שבקעת הירדן היא חומת המגן המזרחית של מדינת ישראל בכל תרחיש עתידי. ממשלות שדנו בעבר על להחזיר אותה עשו טעות אסטרטגית בטחונית חמורה. אנחנו רואים את חבל הארץ הזה כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

גנץ נשאל לגבי כוונת האמריקאים לפרסם את תוכנית המאה ואמר כי, "אני מקווה שהנשיא טראמפ יקדים ויפרסם את התוכנית. עברו מספר שבועות. במזה"ת קורים הרבה דברים דרמטיים, אני מצפה לפרסום התוכנית". זאת בניגוד לדברים שאמר בעבר, אז טען כי פרסום תוכנית המאה במהלך תקופת הבחירותתהיה "התערבות פוליטית" בנעשה בישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה להצהרת גנץ כי יחיל את הריבונות בבקעת הירדן אחרי הבחירות: "למה לחכות לאחרי הבחירות אם אפשר להחיל ריבונות על בקעת הירדן כבר עכשיו בהסכמה רחבה בכנסת? בני גנץ, אני מצפה לתשובתך עוד הערב, אלא אם אחמד טיבי שם לך וטו", דברי נתניהו.

 

סמוטריץ' לנתניהו: "תנצל את כינוס המליאה להחלת ריבונות בבקעת הירדן"

 

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה אמר בתגובה להצהרתו של יו"ר כחול לבן: "גנץ לאזרחי המדינה מגיע תקווה ולא חיקוי – ככה לא מחליפים ראש ממשלה. ‏סיפוח הוא חיסול כל סיכוי לדמוקרטיה ושלום. כנראה ששכחת שיש גם חיים אחרי הקמפיין. הניסיון הפתטי לקושש כמה קולות מהימין לא שווים את הרס העתיד של כולנו".

יו״ר העבודה ח"כ עמיר פרץ: "אני מצפה מכחול לבן שלא להגרר לסדר היום שכופה הימין הקיצוני בהובלת סמוטריץ. עתיד בקעת הירדן צריך להקבע כחלק ממו״מ ומהסדר כולל, תוך שימת דגש על סידורי הבטחון החיוניים של ישראל. אסור לכחול לבן ליפול למלכודות הימין. זו רק אחת מתוך אינספור מלכודות נוספות שיגיעו במערכת הבחירות".

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ אמר בתגובה לדברי גנץ כי, "‏גם גנץ במספחים. אם זו התשובה של כחול-לבן לספין החלול של הימין – זה מעיד על חוסר ביטחון. ואם זו אכן הכוונה, לספח 40% מהשטחים באופן חד-צדדי ולחסל כל סיכוי להסדר – זה מעיד על חוסר הגיון. לא יודע מה יותר חמור. כך או כך זה מבהיר מצויין שלאנשי שמאל-מרכז אין מה לחפש בכחול-לבן".

ח"כ תמר זנדברג אמרה על הצהרת הסיפוח של גנץ: ״בשביל ממשלת סיפוח מסוכנת שתבעיר את המזרח התיכון יש לנו את בנט וסמוטריץ׳. הניסיון של גנץ לעקוף מימין אפילו את השוליים עלול להיגמר בתאונה נוראית למדינת ישראל כולה. השאלה אם גנץ יילך בדרך הזו או בדרך של שינוי ותקווה תלויה בשותפים שלו. אנחנו מתחייבים לשמור על גנץ בנתיב הנכון״.

 

7 תגובות

אף על פי שאיני אוהב בכלל את כחול לבן, בכל זאת, בניסוח שלו גנץ ענה לכולם, הוא אמר "נפעל" ואמר "בתיאום עם הקהילה הבינלאומית", כוונתו בנפעל זה להרוויח קולות מימין וכוונתו בתיאום, לומר שאין סיכוי שהקהילה הבינלאומית תסכים, וכל חברי הכנסת האלה לא הבינו את התחכום בדבריו ולכן צווחים וזה לא פעם ראשונה, ממש בית וועד יהיה ל… רואים שלא למדו גמרא בחיים שלהם

גנץ חמודי וכי ניראה לך שהעם מפגר שאתה יכל לדחות דברים בשביל שכולם יחשבו שאתה בעד
אין לי משהו נגדך אבל אל תשקר על הציבור

גנץ פח של שקרים .. גנב אומלל קודם תחזיר את הגניבה . ותפסיק להשען על בוגי הבוגד

גנץ אני מקווה שאתה עדיין שותה כדורים . כי אתה ממש פסיכי .. שמאלן מתחזה . שהרס כל החלטה וחלקה טוב בכל מבצע . דוגמת צוק איתן . גרמת נזק אתה ובוגי ואשכנזי המבולבל בגלל הכסא . ואל תשכח להחזיר את החמישים מליון ש"ח שגנבת במרמה ועדיין לא נחקרת . וכמובן אברמוביץ ושאר עיתונאים מהתשקורת העויינת מצלא פיה צואה מצחינה . שמאלנים מסובבי מוח . איכס

גנץ תרד למחתרת כמו יהיר הפח ובוגי שבגד בפקוד שלו אזרייה . ואשכנזי המבולבל והשתקן שהכסא בלבל אותו

אין על גנץ בעולם!!!!

גנץ שיכור תתבייש מפגר הרסת את צה"ל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *