הילולת רבי אלעזר מרדכי קעניג זצ"ל מנהיג חסידי ברסלב צפת • תיעוד

ביום ראשון אור לכ"ג טבת התקיימה ההילולא המרכזית לע"נ הרה"צ ר' אלעזר מרדכי קעניג זצוק"ל בביהכ"נ הגדול בקרית ברסלב בצפת • רבני העיר שליט"א מכל החוגים והעדות מאות אנשים מהארץ ועשרות אורחים מחו"ל המוני עם ישראל, הגיעו להשתתף והמקום היה צר מלהכיל את מאות האנשים שהגיעו להשתתף.

את הערב הנחה ברוב טעם כראוי למעמד גדול זה הר"ר צבי טייכנר ר"מ בישיבת ברסלב צפת.

ראשון הנואמים היה הרה"ח ר' שמעון טייכנר שליט"א ואחריו הרה"ח ר' ניסן דוד קיוואק שליט"א שעמדו במקצת על גדולת בעל ההילולא בחן והישוב הדעת שהיו נסוכים על פניו תמיד, גדולתו בתורת רבינו הק' בנגלה ובנסתר ועם כל זה הפשטות והתמימות של עשיה להרבות ולפאר שם הצדיק רבינו הק' מוהר"ן מברסלב ובנית עיר הקדוש צפת"ו.

דברי חיזוק נשמעו מפי כ"ק הרה"צ האדמו"ר מנדבורנה צפת שליט"א.

אחריו דיבר בהתלהבות ובחיזוק הרה"ח ישראל מאיר ברנר שליט"א על הזכות הגדולה שהיה לו להכיר את הרב זצ"ל עוד בצעירותו בכולל ברסלב בבני ברק בהתמדתו הגדולה, גם היה לומד בין הסדרים בתורת הקבלה בביטול גמור עם המקובל הגדול הרב קציר זיע"א. איזה עוז היה לו להנחיל את תורת רבינו כמו שקיבל מאביו ר' גדליה זיע"א בדרך שהנחיל מורו ורבו של אביו ר' אברהם שטרנהרץ זצוק"ל.

את סיום הש"ס שנלמד לע"נ ע"י בני הקהילה בצפת שסיימו שלוש פעמים במשך השנה סיים בנו של הרב זצוק"ל הר"ר נחמן קעניג שליט"א מו"ץ דקהילת ברסלב צפת.

את המשא המרכזי נשא רב הקהילה ממשיך דרכו של הרב זצ"ל ואביו ר' גדלי' הרה"ח ר' אפרים שליט"א שהביא את דברי ר' נתן בליקוטי הלכות שהצדיק חי לאחר הסתלקות השמה מהגוף ע"י תלמידיו והרחיב בנושא גדולת הצדיק שאינו מזין את הגוף אלא לצורך החזקת הנשמה.

לאחמ"כ הקריא חתן הרב זצ"ל הרה"ח ר' יצחק מאיר הגר שליט"א מכתב ששלח זקן רבני ברסלב הרה"ח הצדיק ר' יעקב מאיר שכטר שליט"א שהתנצל שנבצר ממנו להגיע למעמד גדול זה.

כמו"כ התקיים סיום מיוחד על הספר הק' ליקוטי מוהר"ן שיזם הרה"ח שמואל בנימין סופר זצ"ל שחילק דפי לימוד לבני הקהילה בצורה כזו שכל כמה ימים סיימו את הספר הק' ובסוף השנה כולם סיימו מאיפה שהתחילו. הסיום נאמר ע"י הר"ר יוסף צבי קעניג בן הרב זצ"ל.

דברי סיום נאמרו על ידי ר"ע ביתר הרב מאיר רובינשטיין שנשנק בקולו שהזכיר את מחותנו הרב שמואל בנימין סופר זצ"ל שהיה מקורב למורינו הרב זצ"ל ונפטר בחטף ויום השבעה יצא ביום ההילולא.

בברכת המזון כובד הרה"ח ר' יעקב קליין שליט"א שהיה תלמיד נאמן לר' גדלי' זצ"ל והמשיך והיה יד ימינו של הרב זצ"ל בהחזקת המוסדות לאחר פטירתו של ר' גדלי' זיע"א

כמו"כ כיבדו בנוכחותם הרבנים הגאונים. אחיו של הרב זצ"ל הרבנים ר' מאיר ור' יצחק. הרב מסעוד גבאי שליט"א. הרב בסטריציקי רב קהילת חב"ד בצפת. הרב רייך רב קהילת צאנז בצפת. הרב דב קפלן רב קהילת ישיבת צפת. הרב ביטון רב אזורי מרום הגליל. הרב רושצקי רב מועצת מבואות החרמון. בנש"ק הרב יצחק אבוחצירא שליט"א

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן