צילום: אלעד מלכה.

נשיא צרפת נפגש עם גנץ ולפיד: "שאל איך נוצרה ההנהגה המשותפת"

בפגישה נידונו סוגיות אזוריות שעל הפרק ובראשן האיום האיראני, יו"ר כחול לבן הביע את הערכתו על ההחלטה להגביר את הלחץ על איראן. גנץ: "שוחחנו על העלייה המטרידה באנטישמיות ברחבי אירופה וכן הודיתי לו על המאבק העיקש שהוא מוביל". לפיד: "מקרון חבר אישי"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, וחבר הנהגת כחול לבן, יאיר לפיד, נפגשו היום (רביעי) עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון. המפגש התקיים במסגרת אירועי פורום השואה הבינלאומי בחסותו של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין.

בפגישה נידונו סוגיות אזוריות שעל הפרק ובראשן – האיום האיראני. גנץ אמר, כי הוא מביע את הערכתו בפני הנשיא על החלטת צרפת, גרמניה ואיטליה להגביר את הלחץ על איראן באמצעות הפעלתו של סעיף מיוחד בהסכם הגרעין – הצעד החריף ביותר שנקטו נגד הפרובוקציות האיראניות עד כה. כמו כן נידונו בפגישה היחסים החשובים בין שתי המדינות אשר באים לידי ביטוי בשיתוף הפעולה במספר חזיתות חשובות, אותו הבטיח גנץ להמשיך ולפתח.

בסיום המפגש אמר גנץ: "שוחחתי עם נשיא צרפת על העלייה המטרידה באנטישמיות ברחבי אירופה וכן הודיתי לו על המאבק העיקש שהוא מוביל במטרה לבלום את המגמה המדאיגה הזו בצרפת. אנטישמיות אינה מהווה רק איום על הקהילות היהודיות של אירופה, אלא על המרקם הדמוקרטי של החברה האירופאית בכללותה."

לפיד הוסיף: "הייתה לנו פגישה ארוכה וטובה עם נשיא צרפת עמנואל מקרון. חבר אישי, ידיד אמת של ישראל, לוחם עקבי ונחוש באנטישמיות בארצו. "איך נוצר הקשר ביניכם?" הוא שאל את בני ואותי. ״הוא נוצר הרבה לפני שהכרנו,״ עניתי, "אבא שלי ואמא של בני היו יחד בגטו".

בתוך כך, יו"ר כחול לבן נפגש עם נשיא הקונגרס היהודי האירופי ופורום השואה העולמי, מר משה קנטור. גנץ הודה לו על התרומה האדירה של הקונגרס היהודי האירופי למאבק נגד אנטישמיות ואנטי-ציונות ובירך אותו על הצלחתו בחניכת אירוע היסטורי זה, אשר הביא ארצה מעל 40 מנהיגי מדינות ונכבדים מרחבי העולם בכדי לציין יחד את התקופה החשוכה ביותר בהיסטוריה האירופית ולרתום אותם למאבק נגד האנטישמיות המודרנית.


צילום: אלעד מלכה.

גנץ עם נשיא הקונגרס היהודי האירופי ופורום השואה העולמי, צילום: אבישי פינקלשטיין.

11 תגובות

גנץ ויהיר חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח מעניין באיזו שפה דיבר יהיר עם מקרון חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח וגנץ עם הבלבול והסוטול שלו

יהיר נראה כמו גנסטר מפגר

לפיד, תגיד לו את האמת התחברתם רק בגלל שנאת נתניהו. אין לכם שום אידיאולוגיה משותפת, רק השנאה לנתניהו מעבירה אתכם על דעתכם

יהיר נראה כמו גנסטר מפגר מעניין באיזו שפה דיבר איתו . אוליי בדפת השקרים והשנאה

גם נשיא צרפת יודע את כל זה
הוא רצה קצת להביך אותם לכן שאל
בטח גנץ התגמגגגגם

תגידו תודה לביבי שבזכותו יש לכם תמונות עם מנהיגים ונשיאים מהעולם?

משעשעים קצת עם החבר של נתניהו חחחחחחח

חבל שהאתר האהוב JDN הפך להיות שופר התעמולה של כחול-לבן. מציע להתפקח ולהבין שאם החבורה הזאת תגיע לשלטון הדבר הראשון שהם יעשו זה לסגור את כל התקשורת החרדים בטענה שהם עושים הדתה…

מנהיגי העולם קלטו מי סוס מת ומי הולך להיות ראש ממשלה,
רק הביביסטים הכאילו חרדים עדיין מאמינים שביבי הוא משיח.

ניכר שגנץ נכנס לדמות לגמרי ונראה ממש ראש ממשלה,
שיהיה לו בהצלחה!

לפיד כל הזמן מנסה להתחנף למקרון כדי שגם לו "יהיו חברים", לא רק פוטין לנתניהו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *