זעזוע: התגלו אלפי עצמות של קדושי מחנות ההשמדה בפולין

בעקבות עדויות של מבקרים התגלו אלפי עצמות של היהודים הקדושים שנרצחו ונשרפו במחנות ההשמדה בפולין צפות אחרי הגשם. ביום השואה הבינלאומי קורא יהודה משי זהב לראשי כנס השואה הבינלאומי: "התעסקו בכבודם של הנרצחים ולא בזכרם"

לארגון זק"א הגיעו לאחרונה פניות ממדריכי מבקרים במחנות ההשמדה בפולין, כמו גם מרבים אחרים שבקרו שם לאחרונה, על תופעה של אלפי עצמות אדם הצפות מעל האדמה במחנות ההשמדה בפולין אחרי הגשם. דבר שמהווה פגיעה חמורה וחילול כבודם של הנרצחים הקדושים.

בתיאום עם גורמי השלטון בפולין יצאה משלחת של זקא ונציגי הוועדה לשימור בתי עלמין יהודיים באירופה (cpjce), כדי לעמוד מקרוב על התופעה. במשלחת אף השתתפו מהנדסים של ממשלת פולין.

לעיני המשלחת התגלו עצמות רבות שצפות מתוך האפר אחרי הגשם ברחבי המחנות. מדובר בשטחים נרחבים. אושוויץ 2 בירקנאו היה מחנה השמדה בו נרצחו ונשרפו כמיליון איש, מעל 90% מהם היו יהודים. לבירקנאו שטח כולל של כ-150 דונם. העצמות התגלו בשטחים נרחבים במחנה ובעיקר בבריכות מסביב למשרפות בהן הושלכו חלק מאפר המשרפות.

אחרי המלחמה חיטטו הפולנים בבורות האפר בחיפוש אחרי תכשיטים, והם פיזרו את האפר על פני שטחים נרחבים ברחבי המחנה.

על פי ההלכה כל שברי העצמות הגדולים משעורה חייבים בקבורה ולאפר יש דין זהה לעצמות. עם סיום הביקור הכינה המשלחת פרוטוקול של הביקור ובהם רעיונות לפתרון הבעיה.

יהודה משי זהב יו"ר זק"א וחבר המשלחת: "מדובר בפרויקט הנדסי ולוגיסטי מורכב המצריך ליווי וייעוץ של מהנדסים והידרולוגים. אנו קוראים לראשי המדינות המשתתפים בכנס השואה העולמי, לפני שאתם מתעסקים בהנצחת זכרם של הקדושים, חשוב יותר להתעסק בכבודם".

"אנו פונים אליכם בבקשה הומניטרית, להרים בפעילות משותפת את נטל פרויקט מורכב זה, כדי שאחרי 75 שנים יובאו עצמותיהם של קרבנות השואה היהודים הקדושים שנרצחו על קידוש השם לקבר ישראל ולמנוחת עולמים".

3 תגובות

אמאלה אני בשוק מי גילה את זה זה נראה שהם רבנים

אמאלה אני בשוק מי מצא את זה ????? זה נראה שזה רב!!!

זה מה שישאר מאיתנו אחרי 120.
רק עצמות.
לא ישאר זכר לכל השווארמה שתאכלו.
החכם עיניו בראשו.
הוא משקיע במה שצריך.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *