הגורמים האמריקנים התייחסו לרצונם של ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן לקדם את החלת הריבונות באזור, והוסיפו כי "ארצות הברית הבהירה את התנהגותה וממשלת ישראל מודעת לחלוטין שזו עמדתנו". בתוך כך, שליח האו"ם למזרח התיכון גינה את ההצהרות הישראליות

משל טראמפ מתנגד לביצוע מהלכים חד-צדדיים מצד ישראל, בהם סיפוח בקעת הירדן, לפני הצגת תכנית השלום האמריקנית. כך אמרו היום (רביעי) בכירים בבית הלבן ל'חדשות 13'. לדבריהם: "ארצות הברית הבהירה את התנהגותה, וממשלת ישראל מודעת לכך לחלוטין".

בתוך כך, שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, גינה את ההצהרות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל יו"ר כחול לבן בני גנץ בדבר החלת הריבונות בבקעת הירדן ואמר: "סיפוח של חלק או כל אזור C בגדה המערבית, אם ייושם, יביא למכה הרסנית לפוטנציאל לקדם את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, לקידום השלום האזורי ולפתרון שתי המדינות".

כזכור, הבוקר דווח 'בכאן חדשות' כי בכירים בליכוד אומרים שראש הממשלה בנימין נתניהו ואנשי לשכתו פנו לבית הלבן כדי לקבל אור ירוק להמשיך בקידום מהלך של החלת ריבונות ישראלית על בקעת הירדן כבר לפני הבחירות, לדברי אותם בכירים, זו גם הסיבה מדוע נתניהו לא הכריז שבכוונתו להביא בשבוע הבא את נושא החלת הריבונות להצבעה בכנסת, ויעשה זאת במידה ויקבל את אישור הבית הלבן.

אמש באירוע השקת הקמפיין של הליכוד הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "בזמן הקרוב נחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח ללא דיחוי ובלי שום וטו של טיבי. לא נעקור אף יישוב ולא נפנה אף אחד. נחיל את החוק הישראלי על כל ההתיישבות, בלי יוצא מן הכלל. נביא הסכמי שלום היסטורים עם עוד מדינות ערביות, נבלום את איראן ונביא הסכם הגנה עם ארה"ב. ידידנו הגדול טראמפ פועל בנחישות ובעוצמה מול איראן. כל הכבוד לו".

מוקדם יותר הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו להצהרת יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כי בכוונתו להחיל ריבונות על בקעת הירדן לאחר הבחירות: "בני גנץ, אני שמח שסוף סוף החלטת לתמוך ביוזמה שלי להחלת החוק הישראלי על בקעת הירדן וצפון ים המלח. אני מצפה לתמיכה מלאה שלך ושל כחול-לבן במהלך ההיסטורי הזה. בקרוב מאוד אעמיד אותך במבחן הזה". מוקדם יותר אמר נתניהו: "למה לחכות לאחרי הבחירות אם אפשר להחיל ריבונות על בקעת הירדן כבר עכשיו בהסכמה רחבה בכנסת? בני גנץ, אני מצפה לתשובתך עוד הערב, אלא אם אחמד טיבי שם לך וטו".