הרמטכ"ל אביב כוכבי, ביקר באוגדת עזה ושוחח עם הלוחמים שסיכלו את ניסיון הפיגוע אמש, במהלכו ירו ופגעו הכוחות בשלושה חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. האירוע ככלל מסוכם כאירוע מוצלח. "היה שיתוף פעולה טוב עם יכולות של צה"ל, מנעו מהאיום להתפתח"


הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, ביקר היום (רביעי) באוגדת עזה ושוחח עם הלוחמים שסיכלו את ניסיון הפיגוע אמש, במהלכו ירו ופגעו הכוחות בשלושה חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה, ונכנסו לאזור מיוער במרחב הגבול.

מתחקיר ראשוני של האירוע אמש עולה כי בשעה 20:35 זיהו התצפיות של החטיבה הדרומית שלושה מחבלים שחודרים את גדר המערכת. "התצפיתניות מזהות אותם עוד בשטח הרצועה", אמר דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן.

"הם חוצים במקום שמוכר ידוע לנו, עם תוואי שטח יחסית נסתר וחורשה מיוערת סמוכה. מכיוון שזה מקום מוכר, אנחנו מבינים שזו לא חדירה ספונטנית, ומהאזור הזה בוצעו בסבירות גבוהה שתי חדירות קודמות", הוסיף תא"ל זילברמן, והבהיר שלאורך כל האירוע הייתה אחיזה תצפיתית.

"השלושה רצו לכיוון החורשה, כשכוחות של סיירת חרוב וגדוד 52 של שריון מכתרים אותם, כשהם נעזרים בתצפיות וגורמי אוויר. כשהמחבלים מבינים אחרי הכיתור שהם זוהו, הם מתחילים ללכת דרומה לכיוון החורשה המיוערת וזורקים שני מטענים לעבר הכוח, שמשיב באש והורג את השלושה, שעליהם נמצאו גם סכין ומברג".

"האירוע ככלל מסוכם כאירוע מוצלח", מציין דובר צה"ל. "היה שיתוף פעולה טוב עם יכולות של צה"ל, כשהלוחמים מנעו מהאיום להתפתח ולהתקדם לכיסופים. כמו בכל אירוע מבצעי, אנחנו לומדים, מתחקרים ומפיקים לקחים. וגם מהאירוע הזה יש מה ללמוד ברמה הטקטית".

כזכור, אמש (שלישי) זיהו כוחות צה"ל שלושה חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה ונכנסו לאזור מיוער במרחב הגבול. לוחמי צה"ל כיתרו את המרחב והחלו בסריקות אחר החשודים, שהשליכו מטען או רימון לעבר הלוחמים. הלוחמים פתחו באש לעבר החשודים, זוהתה פגיעה. לא נשקפה סכנה ליישובים.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול אמר בתגובה למקרה: ״אני מודה לכוחות צה״ל על התגובה המהירה הערב לחדירת שלושת המחבלים מהרצועה לשטחנו. לאורך כל האירוע היינו בקשר עם הצבא, קיבלנו עדכונים שוטפים ופעלנו מול הישובים הרלוונטיים באמצעות הרבש״צים. האירוע היה בשליטה של הצבא מראשיתו ולא נשקפה סכנה לישובים. מערכות ההגנה לאורך הגבול מוכיחות את עצמן פעם אחר פעם. אין שינוי בהנחיות לתושבים. בתקווה ללילה טוב ושקט״.