.

מעמד הכנסת ספר תורה נערך בישיבת נחלי נצח בראשות הרה"צ ר' שמואל שטרן שליט"א, ספר תורה שנתרם על ידי משפחתו של הנער לירון כראדי ז"ל אחד משלשת הנערים שטבעו למוות באסון הכינרת בחול המועד פסח תשע"ז יחד עם איתמר אוחנה ז"ל ונחמן איטח ז"ל.

המעמד התחיל בשעות אחה"צ אז נערך מעמד סיום כתיבת האותיות בבית ראש הישיבה הרה"צ ר' שמואל שטרן שליט"א שם הגיעו אדמורי"ם ורבנים לכתיבת האותיות.

את ספר התורה תרמו בנדיבות לב משפחתו של המנוח לירון ז"ל, עשרות מהעיר פרדס חנה וממקורבי המשפחה הגיעו להשתתף במעמד ההכנסה והתהלוכה שהתקיימה ברחובות מאה שערים תהלוכה שהחלה מבניין תלמוד תורה 'אמונת ציון' עד לבית המדרש 'נחלי נצח'.

למרות הגשמים העזים שירדו לאורך כל שעת התהלוכה. את התהלוכה הובילו תלמידי מוסדות 'אמונת ציון' באבוקות ולפידים כשלאחריהם מפזזים ומרקדים תלמידי הישיבה הקטנה והגדולה 'נחלי התורה' ובני קהילת 'נחלי נצח'. רבים מתושבי השכונה השתתפו בריקודי המצווה לכבודה של תורה כשכולם מבחינים בבני המשפחה המרוגשים. אביו של לירון אמר בדמעות כי הוא מרגיש שהגשם שיורד הוא לזכרו של ליאור שטבע במים וכעת זוכים כולנו לרקוד עם ספר התורה שנכנס לעילוי נשמתו כשכולנו רטובים במי הגשמים.

לאחר הכנסת ספר התורה להיכל הישיבה בשירה וריקודים, התאספו כולם באולמי בית מלכה לסעודת מצווה כשרב העיר חולון לשעבר הרה"ג רבי נתן נטע לנדמן שליט"א שהגיע במיוחד להשתתף במעמד נשא דברים נלהבים על זכותו של לירון בשמים כשספר התורה כעת פותח לפניו את כל השערים.

את המשא המרכזי נשא ראש הישיבה הרה"צ רבי שמואל שטרן שליט"א אשר הרחיב מגודל מעלת מצוות הכנסת ספר תורה, משמחת המצווה ומהזכות הגדולה של בני המשפחה שזכו להכניס ברוב פאר והדר ספר תורה לביהמ"ד ואיזה שמחה זה עושה לנפטר במרומים.

את הערב הנחה ברוב כישרון משמח הלבבות הרב שמעון פרץ הי"ו

אחד מבני משפחתו של הנער, בחור צעיר של הנער חיזק את המשתתפים כששיחזר את אותו היום ואותם הרגעים שיצא עם  לירון ז"ל לכינרת כשהוא עצמו ניצל בנס גדול אחרי שכבר התחיל לשקוע ולבלוע  מים רח"ל אך הוא נמשה מן המים ברגע האחרון ממש כשנהג סירת מרוץ חלף לצידו תפס בידו ומשך אותו למעלה בדרך נס ממש.

בסיום המעמד חולק למשתתפים הספר החדש של הרה"צ הרב שמואל שטרן שליט"א שיצא לאור לקראת האירוע "שביל מן הצד" כמזכרת מיוחדת, הוקדש על ידי משפחתו של לירון לעילוי נשמתו. תנצב"ה.