מייק פנס נאם בטקס המרכזי של אירועי פורום השואה העולמי והצהיר: "עלינו להיות מוכנים להתמודד ולחשוף את האנטישמיות הנוראית" סגן הנשיא הוסיף: "היום אנו נאספים, כמעט 50 אומות, בירושלים, לומר בקול אחד: 'לעולם לא עוד'"

נאם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס נאם בטקס המרכזי של אירועי פורום השואה העולמי לציון 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ במוזיאון יד ושם בירושלים והצהיר: "העולם חייב לעמוד איתן נגד איראן, המדינה היחידה בעולם שמתכחשת לשואה ומאיימת למחוק את ישראל מהמפה".

סגן הנשיא: "נפגשנו פה לקיים את החובה הגדולה של לזכור, לעולם לא להרשות לזיכורנם של אלו שמתו בשואה להישכח על ידי אף אחד בשום מקום בעולם. היום אנו זוכרים את הכתם השחור על ההיסטוריה האנושית, הרשע הכי גדול שחולל אדם נגד אדם בקטלוג הארוך של הפשיעה האנושית. חייהם של מיליון וחצי ילדים נמחקו בענני עשן, תחת שמיים דוממים, בגלל החטא שהיה להם סבא אחד יהודי".

"היום אנו מתאבלים זוכרים את השמות והפנים של ששת מיליון היהודים שנרצחו בשואה. אנו מצדיעים לאלו ששרדו וראו את הרוע ומכבדים את זכרון כוחות בעלות הברית ששחררו את יבשת אירופה מעריצות". פנס הוסיף: "אנו מוקירים גם את הגיבורים הלא-יהודים שהצילו חיים, את חסידי אומות העולם, שפעלו בעידן של אדישות. בעידן של פחד – הם הראו אומץ".

פנס הוסיף: "היום, אנו זוכרים לא רק את שחרור אושוויץ, אלא גם את ניצחון החופש, עם שהוחזר למקומו הנכון בין האומות. אנו זוכרים את הלילה הארוך של העבר, הניצולים והפנים של אלה שאיבדנו. היום אנו נאספים, כמעט 50 אומות, בירושלים, לומר בקול אחד: 'לעולם לא עוד'".

"עלינו להיות מוכנים להתמודד ולחשוף את האנטישמיות הנוראית שמועררת אלימות ושנאה ברחבי העולם – ועלינו לעמוד יחדיו", המשיך פנס. "באותה רוח, עלינו לעמוד חזקים נגד המדינה העיקרית שמעודדת אנטישמיות, נגד המדינה היחידה בעולם שמכחישה את השואה כעניין של מדיניות ושמאיימת למחוק את ישראל מהמפה. העולם צריך לעמוד בכוח מול הרפבוליקה האסלאמית של איראן. לבסוף צריך להיות לנו האומץ, לכל המנהיגים והאומות בעולם, להבטיח שמה שאנו זוכרים כאן היום לא יתרחש יותר לעולם".

אחרי הטקס, יערוך פנס ביקור בכותל המערבי יחד עם נתניהו. בערב ייפגשו השניים עם שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן, בשגרירות ארה"ב בירושלים.