נשיא ארצות הברית הזמין את ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן לקראת פרסום תוכנית המאה: "הדיווחים על פרטים ולוח הזמנים של תוכנית השלום הם ספקולטיביים לחלוטין". הבית הלבן: "הזדמנות לדון באינטרסים הביטחוניים והאזוריים המשותפים"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס הערב להזמתם לוושינגטון של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ לקראת פרסום תוכנית המאה ואמר כי, "ארצות הברית מצפה לקבל את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת יו"ר כחול לבן בני גנץ בבית הלבן בשבוע הבא". בציוץ בטוויטר הוסיף טראמפ כי, "הדיווחים על פרטים ולוח הזמנים של תוכנית השלום הם ספקולטיביים לחלוטין".

דוברת הבית הלבן פרסמה הערב הצהרה "בנוגע לביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו", שלפיה "הנשיא טראמפ יקבל בברכה את ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו מישראל לבית הלבן ב-28 בינואר 2020. רב-אלוף (מיל') ח"כ בנימין גנץ, יו"ר כחול לבן, נענה גם הוא להזמנת הנשיא להגיע לוושינגטון. ארצות הברית וישראל הן שותפות חזקות, וביקור ראש הממשלה הוא הזדמנות לדון באינטרסים הביטחוניים והאזוריים המשותפים שלנו".

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס התייחס הערב בתום פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפרסום תוכנית המאה בקרוב ואמר כי, "הנשיא טראמפ ביקש ממני להזמין את ראש הממשלה נתניהו לבוא לבית הלבן בשבוע הבא לדון על עניינים אזוריים וגם על האפשרות לשלום בארץ הקודש", אמר פנס בפתח הפגישה. "בהצעת ראש הממשלה, הזמנתי גם את בני גנץ, כדי שהוא יצטרף לפגישה עם הנשיא בשבוע הבא".

נתניהו אמר בתגובה כי, "אני נענה בשמחה להזמנתו, לבוא לוושינגטון כדי לדון עמו ברעיונותיו כיצד לקדם את השלום, וכדי לעבוד איתו כדי לקדם את המטרה הזו. הצעתי שבני גנץ יוזמן גם כן לאירוע זה, משום שאני חושב שחשוב שלא נפספס את ההזדמנות ההיסטורית הזו. כשיש לנו ידידים כאלה בבית הלבן, כשיש לנו תמיכה כזאת בארצות הברית, עלינו להשיג קונצנזוס רחב ככל האפשר בנוגע למאמצים להשיג ביטחון ושלום, שלום וביטחון עבור מדינת ישראל. אני מצפה לעשות את שניהם, ואני מודה לך שוב על ידידותך המופלאה.״

ראש הממשלה שנפגש עם פנס בשגרירות ארה"ה בירושלים הוסיף כי, "אין לישראל ידיד טוב יותר מאשר הנשיא טראמפ. ידידות זו באה לידי ביטוי בכך שאנו נמצאים כעת בשגרירות ארה"ב בירושלים, שהנשיא טראמפ הכיר בירושלים כעיר הבירה של ישראל, שהנשיא טראמפ הכיר בריבונותה של ישראל על רמת הגולן, וכעת, בהזמנה זו, אני חושב שהנשיא מבקש להעניק לישראל את השלום והביטחון שלהם היא ראויה".

כזכור, מוקדם יותר היום דווח כי ארצות הברית עומדת לעדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת יו"ר כחול לבן בני גנץ בתוכנית המאה שגיבש נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. על פי הדיווח נתניהו וגנץ יוזמנו ביום שלישי הבא לוושינגטון שם צפוי להיות "דרמה מדינית גדולה" כשעל הפרק פרסום "תכנית המאה" של ממשל טראמפ, התוכנית המדינית הטובה ביותר שהוצעה אי פעם לישראל, וכוללת ככל הנראה הזזה משמעותית של הגבול.

מהמידע שהוצג לצדדים עולה כי הממשל יסכים להחלה מידית של החוק הישראלי על בקעת הירדן ועל ההתיישבות ביהודה ושומרון. מאידך, האזורים שבהם לא יוחל החוק, אמורים על פי הצעת הממשל להפוך לשטחים פלסטינים. מנגד, הפלסטינים יקבלו מדינה פלסטינית בכפוף לארבעה תנאים: 1) יכירו בישראל כמדינה יהודית; 2) יפרזו את עזה; 3) יפרקו את חמאס מנשקו; 4) יכירו בירושלים כבירת ישראל.