צילום: מרים אלסטר / פלאש 90.

נשללו מקרי וירוס הקורונה בישראל – "מעריכים שיהיו מקרים נוספים"

נשללו מקרי וירוס קורונה בישראל: בבית החולים שיבא העלו הבדיקות כי מדובר בשפעת ובהדסה עין כרם התקבלו תוצאות שליליות לגבי המטופל. תיירת מסין אושפזה בבית ג'אלה ברשות הפלסטינית - כשעדיין אין תוצאות

משרד הבריאות מעדכן כי 3 מטופלים שהגיעו מסין והיה חשש כי נדבקו בנגיף הקורונה הקטלני, נבדקו במהלך סוף השבוע והעלו כי לא מדובר בווירוס הקורונה. באחד המטופלים גבר בן 35 שהיה מאושפז בבידוד בבית החולים הדסה עין כרם העלו תוצאות בדיקות המעבדה כי לא מדובר בווירוס הקורונה. במקרה השני בבית החולים שיבא בתל השומר העלו בדיקות שמדובר בשפעת והמקרה השלישי היא תיירת מסין שנמצאת בבידוד בבית ג׳אלה – כשעדיין אין תוצאות.

משרד הבריאות חוזר ומחדד את ההמלצה להימנע מנסיעות למחוז חוביי בסין, כפי שממליצים במדינות נוספות. במשרד מציינים כי יש לשים לב כי אזורים רבים בסין נסגרו לכניסה.

בעדכון שמסרו הערב במשרד הבריאות לגבי התפשטות הקורונה בישראל נמסר כי "המשרד מצוי בקשר הגופים הבינלאומיים וגורמי המקצוע בארץ ובעולם בנושא, מקיים התייעצויות שוטפות ויעדכן את הציבור בהתפתחויות".

"אנו מעריכים כי בעת הקרובה צפויים מקרים נוספים של חשד בקרב השבים מסין, אשר צפויים להסתבר כמחלות אחרות", הוסיפו. "ככל שיהיה מקרה מאומת של הנגיף, תצא הודעה מסודרת מהמשרד".

נגיף הקורונה מתפשט: חשש מהדבקות ישראלים; הגבלות תנועה בבירה בייג'ינג

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר מוקדם יותר כי "גבר בן 35 שסבל מחום ומקוצר נשימה אושפז לבדיקות. בשל העובדה ששב מסין לפני כמה שבועות, נערכה התייעצות עם משרד הבריאות שבה הוחלט להשאירו בבידוד בביתו עד להגעת תוצאות הבדיקות". אך כאמור, הערב דווח כי תוצאות הבדיקות שליליות ואין מדובר בווירוס המסוכן".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *