ביום שלישי צפויה להתכנס מליאת הכנסת להצבעה על הקמת הוועדה שתעסוק בחסינות של נתניהו אך ככל הנראה הדיון הראשון בה לא יתקיים ביום חמישי. דיווח: טיסת נתניהו הוקדמה למחר בשעה 14:0. בכחול לבן פרסמו את פרטי הנסיעה

ביום שלישי הקרוב צפויה להתכנס מליאת הכנסת להצבעה ולאישור הקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו אולם, בעקבות ההתפתחויות המדיניות וטיסתו הצפויה של ראש הממשלה לוושינגטון לא בטוח שהדיון הראשון בנושא יתקיים עוד השבוע.

לפי דיווח ב'חדשות 12', הדיון שאמור להתקיים ביום שלישי במליאה לא יידחה משום שליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אין יכולת תמרון בנושא בשל הרוב שיש בקרב חברי הכנסת לכינוס המליאה ולקיום ההצבעה ולכן ההצבעה צפויה להתקיים במועד שעליו הכריז אדלשטיין.

אולם הדיון בחסינות בוועדה שתקום שנקבע ליום חמישי ככל הנראה לא יתקיים כמתוכנן משום שנתניהו עשוי להישאר עוד בחו"ל, ולפי ההערכות לא ניתן לקיים את הדיון על חסינותו של אדם בוועדה בעוד שהוא לא נמצא בארץ.

בכחול לבן התנגדו בעבר לדחייה של תחילת הדיונים לשבוע הבא, כיוון שנותר מעט יותר מחודש עד לבחירות ובמפלגה מקווים להסיר את חסינותו של נתניהו עד לבחירות, דבר שדורש דיונים וזמן .

ב'גל"צ' דווח כי ‏טיסת ראש הממשלה לוושינגטון הוקדמה למחר בשעה 14:00, ייתכן שהקדמת הטיסה קשורה ליציאתו המוקדמת של יו"ר כחול לבן גנץ מחר בבוקר לבירה האמריקאית.

בתוך כך, בכחול לבן פרסמו את פרטי טיסת יו"ר כחול לבן לוושינגטון. בהודעה מטעם המפלגה נכתב כי גנץ ימריא מחר בבוקר לפגישה עם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ בבית הלבן. למשלחת גנץ יצטרף האלוף במיל' אמיר אשל, לשעבר מפקד חיל האוויר וראש אגף התכנון במטה הכללי, אשר משמש בחודשים האחרונים כיועץ של גנץ בנושא "תוכנית המאה" וכשליח מטעמו מול גורמים אמריקאים.

כמו כן, לנסיעתו של גנץ יתלווה גם ד"ר יורם טורבוביץ חבר בצוות האסטרטגי של כחול לבן, ומעיין כהן ישראלי, ראש המטה שלו. גנץ צפוי להיפגש עם הנשיא טראמפ בבית הלבן ביום שני בשעות הבוקר ולדון איתו בפרטי תוכנית המאה. הפגישה תהיה סגורה לתקשורת ובסופה יופץ תיעוד על ידי הבית הלבן.