שר הביטחון בהצהרה באריאל: "עומדת בפני ממשלת ישראל הזדמנות של פעם בחמישים שנה להחיל את החוק הישראלי על חצי מליון ישראלים בשבוע הבא. אם כל הארוע הזה ייגמר ללא החלת ריבונות עכשיו, אז זו לא תהיה עיסקת המאה, אלא החמצת המאה"

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס הערב ל"עסקת המאה" שצפויה להתפרסם בקרוב ואמר כי, "עומדת בפנינו, בפני ממשלת ישראל, הזדמנות של פעם בחמישים שנה להחיל את החוק הישראלי על חצי מליון ישראלים בשבוע הבא, על אלפי מנשה ואיתמר, על מעלה אדומים, ומכמש, על בקעת הירדן ועל גוש עציון. שואלים אותנו בימים האחרונים מה תהיה עמדת ימינה בנוגע לתוכנית המאה".

"תשובתנו היא פשוטה: יספחו נתמוך, לא יספחו – לא נתמוך. אם כל הארוע הזה ייגמר ללא החלת ריבונות עכשיו, לפני הבחירות, כאשר האמריקאים נותנים לנו רוח גבית, אזיי זו לא תהא עיסקת המאה, אלא החמצת המאה. אני חוזר למי שזה לא ברור לו: יספחו נתמוך, לא יספחו – לא נתמוך. מה שיקבע זה לא הדיבורים שם, אלא המעשים כאן, בישראל", דברי בנט.

"מעשה החלת הריבונות. אומר ביושר: אני לא מתעניין מה תגיב כל מפלגה על התוכנית, מי יוציא הודעה כזאת או אחרת, ומי יעשה פוטואופ יותר מוצלח עם נשיא ארצות הברית. המעשים חזקים מהדיבורים. כשבגין רצה להחיל ריבונות על הגולן ב-1981, הוא לא דיבר על זה. הוא פשוט עשה זאת. היו כבר עשרות תוכניות מדיניות, מתכנית רוג'רס ועד תכנית וואי, ונשפכו מילים כמים – הפעולה היחידה המעשית היא החלת ריבונות".

יו"ר 'ימינה' הוסיף כי, "לפני כעשור הנחתי על השולחן את התכנית המדינית שלי להחלת ריבונות על כל שטחי C—השטחים הישראלים ביהודה ושומרון. זה קרה בזמן שהשיח הציבורי והפוליטי עסק בהתנתקות, התכנסות והקפאות. אני וחבריי בימינה עסקנו כל העת בקידום רעיון החלת הריבונות. ממשלת הימין תיבחן לא במריבות עם השמאל – אלא בהחלת ריבונות מלאה על חצי מליון ישראלים בשבוע הבא. לא דיבורים – מעשים.

"בעוד שבוע, אריאל יכולה להיות חלק ממדינת ישראל. אם אכן הדבר יקרה – אנו נתמוך בתוכנית המאה בממשלה. אם לא נעשה זאת, אין לנו מה להלין על כחולבן על מרצ או על העבודה. כי רק המעשים ידברו. למען הסר ספק אני מבהיר: ימינה תתנגד באופן חד משמעי להקמה או להכרה במדינה פלסטינית או לכל ויתור על סנטימטר מאדמת ארצנו.

במסיבת עיתונאים שקיים הערב באריאל אמר כי, "חברים, השאלה היחידה שעומדת באוויר תלויה בנו: האם נחיל עכשיו את הריבונות הישראלית על ההתיישבות ביהודה ושומרון ובבקעה, או שההזדמנות המופלאה הזו תוחמץ. הקב"ה אמר לאברהם: כִּ֧י אֶת־כׇּל־הָאָ֛רֶץ אֲשֶׁר־אַתָּ֥ה רֹאֶ֖ה לְךָ֣ אֶתְּנֶ֑נָּה וּֽלְזַרְעֲךָ֖ עַד־עוֹלָֽם׃ הדבר מצוי בידי ממשלת ישראל".

שר הביטחון הוסיף כי, "אנחנו מודים לידידתנו הגדולה ביותר ארצות הברית,ולנשיא דונלד טראמפ = חבר ענק של מדינת ישראל והעם היהודי, לגראד קושניר, ולשגריר דייויד פירדמן, על מאמציהם, ועל הצגת תוכנית המאה, שתקרה מחר. אנחנו עומדים מאחורי ראש הממשלה במסעו לארצות הברית ומחזקים אותו מכאן, מהעיר אריאל שבשומרון".