הבית הלבן צפוי להזמין דיפלומטים מהעולם הערבי לאירוע שיערוך ביום שלישי לרגל פרסום תוכנית השלום. בכירים ישראלים ספרו כי הממשל האמריקני ניסה לתווך בשבועות האחרונים שיחת טלפון בין טראמפ לאבו מאזן, אך ללא הצלחה

הבית הלבן שוקל להזמין את שגרירי מדינות ערב ומדינות המפרץ בוושינגטון לאירוע לרגל השקת תוכנית טראמפ הצפוי לקיים ביום שלישי בבירה האמריקאית. כך דווח הערב (ראשון) ב'חדשות 13' מפי בכירים ישראלים וערבים. טראמפ צפוי לנאום באירוע ויועצו ג'ארד קושנר צפוי להציג אחריו את עיקרי תוכנית השלום.

הבכירים הישראלים ששוחחו עם הערוץ סיפרו כי ממשל טראמפ ניסה לארגן בשבועיים האחרונים באמצעות מספר מתווכים שיחת טלפון בין הנשיא טראמפ ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן בכדי שטראמפ יעדכן אותו על כוונותיו לגבי התכנית האמריקנית. עם זאת, כל המתווכים לא הצליחו לחבר בין השניים.

הבית הלבן אף שוקל להזמין לוושינגטון השבוע כמה משרי החוץ של מדינות ערב לאירוע נוסף לצד השקת תכנית השלום. בכירים ערבים טענו לערוץ כי מטרת הממשל היא שהם יודיעו על צעדי נורמליזציה עם ישראל שמדינותיהם מוכנות לבצע, אך עדיין לא ברור האם יש היענות מצד שרי חוץ ערבים למהלך שכזה.

דיווח: טראמפ ייפגש קודם עם נתניהו; גנץ: "התוכנית לא תעלה לפני הבחירות"

בכירים ברמאללה קראו היום ל"יום זעם" בשטחים בעת חשיפת היוזמה המדינית במלואה. בכירים ברשות הפלסטינית אף הזהירו כי "כל יוזמה שלא כוללת מדינה פלסטינית לצד ישראל על גבולות 67' היא תוכנית ללא שלום, ותוביל לחיסול כל ההסכמים החתומים עם ישראל כולל הסכם אוסלו". במקביל, יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הורה לדובריו וליועציו להכריז בכלי התקשורת כי הם מתנגדים לתוכנית,

ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה ניצל את ההזדמנות וקרא ליו"ר הרשות הפלשתינית לדחות את עסקת המאה: "פלסטין היא מולדתנו וארצנו, והיא התכשיט היקר של האומה שלא ניתן לשאת ולתת עליו או לרכוש ולמכור אותו. אנחנוו מודיעים חד-משמעית על דחיית עסקת המאה". לדבריו, "אני מודיע שאנחנו מוכנים לפגישה דחופה עם האחים בתנועת פת"ח ועם כל הפלגים בקהיר".