פוטין לרבה של רוסיה: "האירועים בישראל גרמו לי להתרגשות גדולה"

יהודי רוסיה הביעו סיפוק רב מביקורו רב הרושם של הנשיא פוטין בישראל במסגרת אירועי 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ • הנשיא להגר"ב לאזאר: "ברוסיה אין מצב של אנטישמיות, לעומת אירופה ואפילו ארה״ב בהן האנטישמיות גואה"
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

נשיא רוסיה ולדמיר פוטין התייחס בימים האחרונים בשיחה עם הרב הראשי של רוסיה הגאון רבי בארל לאזאר לביקורו בשבוע שעבר בישראל ואמר לו כי האירועים גרמו לו להתרגשות והנאה גדולה – כך נמסר מהקהילה היהודית ברוסיה. הנשיא עדכן את הרב הראשי על פגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם יפה יששכר, שסיפרה לו את הדברים שאמר לה על בתה נעמה הכלואה במוסקבה.

בפגישה עצמה אמרה יפה לפוטין: "בעשרת החודשים האחרונים, שהיתי בקהילה היהודית במוסקבה, שם הבנתי כמה הקהילה היהודית רוחשת לך כבוד, ושאין כל אנטישמיות ברוסיה רק בגלל המאמצים שלך". דברים אלו באים על רקע המהלכים השקטים שניהל הרב הראשי הגר"ב לאזאר למענה, יחד עם העזרה הרבה שהקהילה היהודית במוסקבה העמידה למשפחה מרגע המעצר.

הנשיא ציין בפני הרב הראשי, שהצטרף אליו לביקור בישראל, כי אין היום ברוסיה מצב של אנטישמיות, לעומת אירופה ואפילו ארה״ב בהן האנטישמיות גואה, ואילו ברוסיה משתפרת האווירה בפעילות אינטנסיבית של הממשל ופעילות הקהילה היהודית, תוך שיתוף פעולה הדדי, אשר גורם כבוד רב ליהודי רוסיה החיים בשלום עם כל העמים וכל הדתות שבמדינה.

בדבריו באירוע המרכזי ב׳יד ושם׳, אמר פוטין בפני עשרות הנשיאים ומנהיגים בעולם: ״היום אנו זוכרים את כל קורבנות הנאצים, בהם שישה מיליון יהודים שנספו במחנות ההשמדה, שנרצחו על-ידי הנאצים, מתוכם 40% הם אזרחי ברית המועצות לשעבר. לכן, השואה הייתה ועדיין הפצע העמוק שלנו".

"זוהי טרגדיה שנזכור לעד. פשעי הנאצים, הפעילות המחושבת שלהם – כפי שהם קראו לה ׳הפתרון הסופי של הבעיה היהודית׳ – היא למעשה אחד הדפים הנוראים בתולדות האנושות. יש לזכור שהיו משתפי פעולה למעשים הנוראיים האלה, ואכזריותם עלתה על האכזריות הנאצית", דברי פוטין.

צילומים: מבשר טוב – מוסקבה

כתבות קשורות

5 תגובות

 1. פוטין אוהב יהודים יותר מאשר אלו שנבחרים לייצג את הציבור בישראל.
  האנטישמיות ברוסיה ירדה בצורה משמעותית לעומת מדינות אחרות בחו"ל ואפילו בישראל.

  פוטין מקורב לרב הראשי של רוסיה ומתייעץ איתו בדברים שאינם נוגעים ליהדות רוסיה ולוקח אותו במשלחות פורמליות.

  כולם מדברים על כמה שטראמפ טוב, אבל טראמפ טוב למדינת ישראל לא ליהודים – מאז עליית טראמפ רמת האנטישמיות והאלימות כלפי קהילות יהודיות בארה"ב עלתה באופן משמעותי.

  אז בואו נפסיק להיות ציונים ולומר "טראמפ", כי טראמפ לא עשה דבר אחד שטוב עבור היהודים, לעומת זאת פוטין עשה מעל ומעבר בשביל לדכא את האנטישמיות שהיתה ברוסיה ושעדיין נמצאת שם אך באופן מזערי לאומת האנטישמיות שיש בארה"ב שמקבלת עידוד ממשטרו של טראמפ.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן