הרשויות בסין הודיעו כי מספר הנדבקים בנגיף המסתורי הוכפל. במקביל, מקרה ראשון של הידבקות בווירוס הקטלני דווח בגרמניה. בשל החשש מהידבקות, שורה של חברות תעופה ביטלו את טיסותיהן לסין וארה"ב העלתה את רמת אזהרת המסע לסין לדרגה הגבוהה ביותר

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט במהירות כאשר הבוקר (שלישי) מתפרסמים בסין נתונים מעודכנים על היקף הנפגעים מהוירוס מהם עולה כי הנגיף המסתורי גבה עד כה את חייהם של 106 בני אדם וכי מספר הנדבקים בווירוס עומד כעת על 4,515. במקביל, מקרה ראשון של הידבקות נרשם הלילה בגרמניה, זאת אחרי 3 מקרי הידבקות שאותרו מוקדם יותר בצרפת.

הלילה הודיעה ממשלת יפן כי בכוונתה לשלוח למחוז ווהאן בסין, האזור בו התפרץ הנגיף, טיסות מיוחדות במטרה לאפשר לאזרחיה לצאת מאזור הסיכון בהקדם האפשרי. לדברי שר החוץ היפני כ-650 מאזרחי המדינתו ממתינים בשלב הזה לשוב ליפן.

בשל החשש מהידבקות, שורה של חברות תעופה ביטלו את טיסותיהן לסין. כמו כן, חברות ותאגידים רבים ברחבי העולם השעו את נסיעות העסקים של עובדיהן לסין. ארה"ב העלתה את רמת אזהרת המסע לסין לדרגה הגבוהה ביותר, והרשויות האמריקאיות ביקשו מהאזרחים לשקול מחדש את ביקוריהם המתוכננים בסין.

גם בישראל נערכים להתמודד עם הנגיף הקטלני ושר הבריאות יעקב ליצמן חתם אמש על צו פקודת בריאות העם להרחיב את סמכויות המשרד להתמודדות עם נגיף הקורונה במשרד הבריאות הדגישו כי אין בחתימת הצו משום הודעה למצב חירום, אלא בהיערכות לכל תרחיש אפשרי.

החתימה על הצו מאפשרת למעשה למנכ״ל המשרד משה בר סימן טוב, לראש שירותי בריאות הציבור פרופ׳ סיגל סדקצי ולרופאי המחוזות במשרד, לבצע במידת הצורך את כל הצעדים הנדרשים להתמודד עם התפרצות הנגיף בארץ.

במשרד הבריאות ציינו כי "המלצנו אתמול להימנע מנסיעות לא הכרחיות לסין ולא לנסוע כלל למחוז חוביי בסין. אנו פועלים יחד עם מד"א גם בנתב"ג. אנו ערוכים לכל תרחיש, מקיימים ישיבות עדכון יומיות ונמשיך לעדכן את הציבור באופן שוטף".