לקראת פרסום תוכנית השלום של הנשיא טראמפ הערב, כלי התקשורת בעולם מדווחים על פרטים שתכלול התוכנית. גורם בממשל טראמפ: "יש שם הרבה הטבות לפלסטינים". לדבריו: "יש להם מדינה בקצות האצבעות שלהם"

רשת אל ערבייה מדווחת הבוקר (שלישי) מפי גורם אמריקני בכיר כי תכנית השלום של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הצפויה להתפרסם הערב כוללת בתוכה הקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. עוד אמר אותו בכיר כי מצב האיזורים הקדושים בירושלים יישאר בפיקוח של ירדן כפי שהוא היום. עוד אמר אותו גורם כי טראמפ יסכים לסיפוח ישראלי של התנחלויות משום שלטענתו הנוכחות הישראלית בשטחים היא עובדה מוגמרת ובלתי הפיכה.

הוול סטירט ג'ורנל דיווח הלילה מפי גורמים המעורים בפרטי התוכנית כי היא מוטה בבירור לטובת ישראל בכמה נושאים משמעותיים, בהם הריבונות הישראלית על ירושלים, כולל באזורים במזרח העיר שהפלסטינים רואים בהם כחלק מהבירה העתידית של המדינה הפלסטינית. אולם חלק מהשכונות במזרח העיר יועברו לשליטת הפלסטינים.

בוושינגטון פוסט ציטטו שני גורמים המכירים את התוכנית שטוענים כי על פי התוכנית, ישראל תספח התנחלויות ותשלוט ביטחונית על שאר השטח. מנגד, הפלסטינים יקבלו אוטונומיה מוגבלת בגדה המערבית ובמזרח ירושלים, כאשר אם במשך ההנהגה הפלסטינית תנקוט בצעדים למניעת האלימות ותשוב לשמא ומתן עם ישראל, אוטונומיה זו תתרחב.

אמר אחד הגורמים לעיתון: "יש שם הרבה הטבות לפלסטינים, אבל ודאי שלא כל מה שהם רצו". לדבריו, "יש להם מדינה בקצות האצבעות שלהם, אם יענו על הדרישות המדיניות והביטחוניות".