Abed Rahim Khatib/Flash90

גורם ביטחוני: "ירי הרקטות בימים האחרונים בוצע בהסכמת חמאס"

במערכת הביטחון מבינים שארגון הטרור מאפשר את ירי הרקטות בארבעת הימים האחרונים וכי אם לא היה רוצה בירי - הוא לא היה מתבצע. למרות הדברים, בישראל עדיין מעריכים שחמאס מעוניין להתקדם בהסדרה ולא רוצה בהידרדרות המצב

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

על רקע סבב ההסלמה בדרום, גורם ביטחוני אומר הערב (ראשון) כי ירי הרקטות מרצועת עזה לשטח ישראל במהלך סוף השבוע האחרון בוצע בהסכמת חמאס, כך פורסם ב'כאן חדשות'. במערכת הביטחון מבינים שחמאס מאפשר את ירי הרקטות בארבעת הימים האחרונים וכי אם הארגון לא היה רוצה בירי – הוא לא היה מתבצע.

לפי הדיווח של רועי שרון, בעקבות אישורו של חמאס לירות על ישראל, במערכת הביטחון רואים בארגון הטרור כאחראי לירי. בישראל עדיין מעריכים שחמאס מעוניין להתקדם בהסדרה, ארגון הטרור יכול לטעון בנוגע לירי הרקטות שהאחראים הם הג'יהאד האסלמי.

גורמי ביטחון אומרו הבוקר כי ישראל ערוכה לכל תרחיש, ואפילו להסלמה בתקופת הבחירות. עם זאת, הם מעריכים כי ארגון הטרור חמאס לא משנה את האסטרטגיה שלו וכי הוא נמנע מלדרדר את המצב.

כזכור, הבוקר החל תרגיל צבאי מטכ"לי נרחב המדמה תרחיש לחימה במתאר רב-זירתי. "מטרת התרגיל היא שיפור כשירות הפעלת מאמץ האש הרב זירתי, ושיפור הסנכרון והממשקים בין המפקדות והגורמים המפעילים אש בצה"ל", נמסר מדובר צה"ל. במסגרת התרגיל, שיופעל במתכונת תרגיל מפקדות, יתורגל תכנון מטרות רב זרועי ותרחישים שונים בדגש על שיתופי פעולה, תכנון רב מערכי והפעלה בחירום.

עוד נמסר מדובר צה"ל הבוקר, התרגיל מתבצע בשיתוף פעולה בין פיקוד הצפון, פיקוד הדרום, זרוע היבשה, כוחות האוויר, הים, אגף המודיעין ואגף התקשוב וההגנה בסייבר. התרגיל עתיד להתקיים עד יום ד', נועד לשמור על כוננות וכשירות כוחות צה"ל בכלל הגזרות ותוכנן מראש כחלק מתכנית האימונים לשנת 2020.

בעקבות ירי הרקטות בסוף השבוע, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע אמש על עצירת הכנסת מלט לרצועת עזה וקיצוץ 500 היתרי כניסה לישראל עבור סוחרים עזתיים החל ממחר בבוקר ועד להודעה חדשה. "זאת בעקבות המשך ירי הרקטות והפרחת בלוני התבערה מהרצועה לשטח מדינת ישראל", נמסר.

מטעמו של המתאם נמסר כי, "ההחלטה התקבלה בתום התייעצויות ביטחוניות ולאור פעולות טרור חוזרות ונשנות מצד רצועת עזה נגד אזרחי ישראל בשבועות האחרונים, אשר מהווים הפרה של הריבונות הישראלית. חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת כנגד אזרחי ישראל".

בנוסף, מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל תקפו הלילה מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. בין היעדים שהותקפו, תשתיות תת-קרקעיות המשמשות את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, ובהן מבנה המשמש כחמ"ל צבאי. "תקיפת מטרות אלה מהווה פגיעה ביכולת ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס", טענו בצה"ל.

עוד נמסר כי, "התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול מסלול ולהפרחת בלוני נפץ מרצועת עזה לעבר שטח ישראל היום. צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית לעבר שטח ישראל ונמצא במוכנות גבוהה למגוון לתרחישים. צה״ל ימשיך לפעול ככל שיידרש כנגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור כנגד אזרחי ישראל".

כזכור, אזעקת צבע אדום הופעלה אמש בקיבוצים נחל עוז ועלומים שבמועצה אזורית שער הנגב, רקטה אחת שוגרה לעבר האזור ונפלה בשטח פתוח. מדובר צה"ל נמסר כי, "זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל". מהמועצה נמסר כי, "נכון לעכשיו אותרה נפילה אחת בשטח פתוח במועצה אזורית שער הנגב. אין נפגעים בגוף ואין נזק לרכוש".

אזעקת צבע אדום נשמעה גם בליל שבת בשדרות וביישובים במועצה האזורית שער הנגב, מעט אחרי השעה 20:15. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל, שיורט על-ידי כיפת ברזל. נזק קל נגרם לבתים בשדרות, ככל הנראה מפגיעת רסיסי טיל מיירט. כעבור כשעתיים, ב-22:40, שוב נשמעה אזעקת צבע אדום, הפעם ביישובים במועצת אשכול, ושוב זוהה שיגור בודד מהרצועה.

בתגובה תקפו בשבת לפנות בוקר מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי בין היעדים שהותקפו נמנים מחסנים לאחסון אמצעי לחימה ותשתית תת-קרקע, המשמשים את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס. עוד נטען כי, "מדובר במטרות שתקיפתן מהווה פגיעה ביכולת ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס".

2 תגובות

ביבי יכול להביא אלף עיסקות מאה, עם רקטות על ישובי הדרום הוא מאבד את הבייס שלו,הם אומללים,והם פשוט נשארים בבית אין להם כח להצביע,האפשרותהיחידה של ביבי להביא 61 זה אחוז הצבעה גבוה,והוא צריך לשכנע

מדינה של ליצנים,טילים זה לא בסדר,אבל פצצות שמשוגרות על ידי בלונים, ופוטנציאל הנזק שלהם גדול בהרבה, א' כי אין התרעת צבע אדום, ב' כי זה מפתה את הילדים לשחק בזה, ג' יכולים להימצא בלונים בהמשך על ידי מטיילים וגם בעוד חודש, מדינת חלם, עכשיו ימציאו מיירטי בלונים, פששש מדינה של חכמים,, מלא טכנולוגיה, ויישווקו את זה בעולם, כטכנולוגיה בלעדית שאין דומה לה בעולם, רק שלא ימצאו קונים,כי רק חלם מעוניינים במערכות הגנה משונות כאלה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell