שרשרת אירועים: עשרים שנה לאיגוד הקהילות היהודיות ברוסיה

שרשרת אירועים נערכו לציון עשרים שנה ל"איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה" בראשות רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר שליט"א • בהשתתפות רבנים וראשי 200 קהילות יהודיות • תנופה והגדלת כלל הפעילות היהודית ברוסיה • צילום: מבשר טוב - מוסקבה

לציון עשרים שנה ל"איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה" נערכו במוסקבה שרשרת אירועים לרבנים, השלוחים וראשי הקהילה של כ-200 קהילות, אליהם הצטרפו אנשי ממשל ודיפלומטים, נציגי ארגוני צדקה, נציגי דתות, ופעילים תרבותיים וחברתיים.

הכנס התמקד בנושאים יהודיים העומדים על הפרק, פרויקטים חינוכיים וחברתיים, מדיניות נוער, פיתוח קהילתי, המאבק באנטישמיות ועוד.

באגרת ברכה ששיגר הנשיא פוטין, הוא ציין את תרומתו הגדולה של האיגוד ואת תפקידו לטיפול בנזקקים, בפיתוח יוזמות חברתיות וחינוכיות בעלות השפעה, וקידום ערכים מוסריים גבוהים.

הוועידה התקיימה במשך יומיים, תוך כדי סיקור הפעילות הגדולה והמושקעת בעשרים שנות פעילותו של הארגון והצבת יעדים לעתיד.

"אני זוכר את התקופה בה התחלנו את הפעילות שלנו", שיתף רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א את הנאספים, "היה צריך לפתח את הכל מאפס – החיים היהודיים בדיוק החלו לפרוח לאחר שנות המשטר הקומוניסטי, לא היו שום תשתיות ושירותים יהודיים כמעט. ועכשיו, אחרי עשרים שנות פעילות – יש לנו קהילות מלאות ופעילות ביותר מ-200 ערים, מאות פרויקטים תורניים, חסידיים, חברתיים וחינוכיים מרחיקי לכת. בכל שנה אנו פותחים עוד בתי כנסת חדשים, מרכזי קהילתיים, בתי ספר וגני ילדים. הקהילה היהודית הרוסית היא אחת הקהילות המתפתחות ביותר בעולם", סיים את דבריו הרב הראשי שליט"א, היוזם והעומד בראש האיגוד.

נשיא האיגוד ר' אלכסנדר ברדה, הציג את הישגי הארגון לאורך השנים: "הישגיו של הארגון נמדדים לא רק בכמות אלא באיכות – חברי קהילותינו ממשיכים לצמוח ביהדותם, לאמץ ערכים יהודיים ומסורת, לבנות את חייהם ואת משפחותיהם על מורשתם היהודית".

במהלך השנים, הצליח הארגון להשיב עשרות בתי כנסת לידיים יהודיות. בנה ושיפץ ביסודיות 46 בתי כנסת נוספים, בנה מקוואות, והקים בתי ספר ומרכזים יהודים רבים.

במהלך ימי הכינוס נערכו סדנאות רבות בנושאים הלכתיים, במגמות ניהול ועוד, והללו תרמו תרומה רבה ומשמעותית למשתתפים הרבים, אשר חזרו אל קהילתם כשהם גדושים בתוכן גשמי ורוחני, תוך הודיה למארגנים שלא חסכו מאמץ להפיק את המֵירב, בהשקעה גדולה ומיוחדת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *